Schunk

Efektivní řezání s osmi břity

Počátkem letošního roku představila firma Walter novou výkonnou vícebřitou frézu pro kombinované hrubovací a dokončovací operace při obrábění litiny. Nástroj je ideální pro použití v automobilovém průmyslu a pro všeobecné strojírenství.

 

Vícebřitá dokončovací fréza Walter Xtra - TEC F4049 nabízí, díky základnímu tělesu, polohovatelné geometrii břitových destiček a materiálu řezného nástroje, zvýšenou efektivitu a nižší náklady. Profil a ozubení nástroje vytvářejí přesné 90° výbrusy ve svém dostupném Ø od 50 do 160 mm a hloubce řezu až 6,5 mm. Jakmile jsou řezné hrany vyrovnány, hrubování a dokončovací operace lze provádět bez změny nástroje. Šetří se tím cenný čas obrábění.
Fréza je vybavena čtvercovými vyměnitelnými vložkami, z kterých každá disponuje osmi břity vyvinutými speciálně pro tento nástroj. V kombinaci s osvědčenými nástrojovými řeznými materiály Tiger-TEC a Tiger-TEC Silver pro maximální životnost nástroje odstraňuje těchto 8 břitů kov nejen vysoce efektivně, ale také umožňuje značné úspory nákladů na výměnné břitové vložky.
Přesnou polohu dokončovacích vložek lze nastavit pomocí zápustného protišroubu a expanzního klínku. Mechanismus nastavení je velmi přesný a vytváří velmi stabilní úložnou opěru díky formě upevnění zámku. Fréza proto dosahuje během procesu obrábění načisto zvláště vysokou kvalitu povrchu obrobku. Se dvěma hrubovacími geometriemi a dalšími dvěma geometriemi pro konečnou úpravu v negativním základním tvaru je nová fréza vhodná pro širokou škálu obráběcích podmínek.
 

 
Publikováno: 30. 3. 2015 | Počet zobrazení: 1481 článek mě zaujal 317
Zaujal Vás tento článek?
Ano