Rosler MURR2 Schunk

Česko zřizuje další technologické centrum v Silicon Valley

Od začátku roku budou moci začínající české technologické společnosti využít nový program Czech ICT Incubator, který na podporu českých firem v kalifornském Silicon Valley připravily Czech ICT Alliance, Seznam, Rockaway, CzechInvest, Microsoft a další partneři.  

 

Jak projekt nazvaný Czech ICT Incubator @ Silicon Valley charakterizují jeho tvůrci, jde o další způsob, jak se dostat do Silicon Valley a rozjet tam svůj byznys. Podle ředitele ICT Alliance Michala Zálešáka se bude program zaměřovat zejména na čisté ICT projekty - hardware, B2B a B2C software a také e-commerce. Měl by tři čtyřměsíční kola ročně, přičemž první startuje už v lednu. Každého kola se zúčastní maximálně tři společnosti. Informace o podmínkách jsou na www.czechict.cz/inkubator.
„Czech ICT Incubator je jakýmsi duchovním nástupcem programu CzechAccelerator,“ říká Lenka Kučerová, ředitelka zahraničního zastoupení agentury CzechInvest pro západní pobřeží USA, která právě tento projekt v Silicon Valley pomáhala rozjíždět. Nepůjde však o náhradu projektu CzechAccelerator, jímž úspěšně prošlo už 52 českých společností, který se z USA podařilo rozšířit i do dalších oblastí (Izrael, Singapur, Boston a pod.) a počítá s dalším vlastním růstem, ale nový samostatný program, jehož hlavním koordinátorem a garantem Incubatoru je Czech ICT Alliance. Ta bude vybraným firmám hradit v ČR účast na přípravném tzv. bootcampu a měsíční coaching a mentoring, které pomohou v přípravě detailního plánu expanze do Silicon Valley. Na místě v Kalifiornii pak (s výjimkou nákladů na bydlení a dopravu) čtyři měsíce pobytu v prestižním sanfranciském technologickém centru Runway, jehož jméno by mohlo českým startupovým firmám pomáhat „otevřít dveře“ k dalšímu rozvoji. Bude rovněž financovat např. příspěvek na networking, vstupy na odborné semináře a konference, mentoring od vybraných mentorů z partnerských organizací apod. Seznam.cz a investiční fond Rockaway Capital Jakuba Havrlanta mohou účastníkům vybraným pro Czech ICT Incubator zaplatit další náklady spojené s pobytem, ovšem výměnou za část podílu ve firmě.
Do projektu Czech ICT Incubatoru se zapojují také ČVUT Praha, Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, Univerzita Palackého, Technologické inovační centrum Zlín, Jihomoravské inovační centrum a další partneři, např. inkubátory Node5 a Wayra, či Agentura pro regionální rozvoj.
 

 
Publikováno: 4. 3. 2015 | Počet zobrazení: 2097 článek mě zaujal 432
Zaujal Vás tento článek?
Ano