Nástroje se švýcarskou přesností

Mezi novinkami loňského roku zaujaly na posledním veletrhu AMB také výrobky firmy Kaiser - vyvrtávací hlava s prvním hliníkovým PSC rozhraním nebo nové nástroje pro obrábění exotických materiálů.  

 

Švýcarská firma Kaiser Precision Tooling, zaměřená na prémiové vysoce přesné nástrojové systémy a řešení pro automobilový, letecký a kosmický, zdravotní a hodinářský průmysl, uvedla na trh novou přesnou vyvrtávací hlavu EWBD 100. Ta jako vůbec první zařízení svého druhu na světě obsahuje PSC rozhraní vyrobené výhradně z hliníku, takže je o 55 % lehčí než standardní vyvrtávací hlava z oceli EWBD 68. Pro dosahování vysokých řezných rychlostí až 2000 m/min je nová vyvrtávací hlava vybavena interním vysoce přesným samovyvažujícím mechanismem v plném rozsahu nastavení, což zajišťuje velice přesné obrábění.
Výrobcem je doporučována jako ideální pro hluboké otvory, které vyžadují kombinace dlouhých nástrojů. Velký digitální displej nabízí rozlišení s body o Ø 0,001 mm, je tedy dobře čitelný, což zlepšuje jeho použitelnost, a pomáhá prakticky eliminovat chyby obsluhy.
K dalším novinkám tohoto výrobce patří přesná vrtací hlava s hydraulickým upínáním pro letecký průmysl. Přesná vrtací hlava EWH je určena speciálně pro efektivní použití u exotických materiálů, jako je titan. Je koncipována pro použití s tlaky chladicí kapaliny až 70 bar a navržena s ultrapevnou monoblokovou konstrukcí podle nejvyšších standardů. To znamená, že splňuje požadavky tuhých nástrojů s vysokým tlakem chladicí kapaliny, potřebné pro efektivní obrábění složitých obrobků z náročných materiálů.
Vrtací hlava je k dispozici s délkou 95 nebo 155 mm a HSK/SK/PSC rozhraním. Hydraulické EWH upínání přináší formou a silou uzamčené připojení, které dokonale svírá držák nástroje s vysokým tlakem po celém obvodu. To je lepší než řešení pro uchycení pomocí pojistných bočních šroubů, které mají kontakt v bodech a vedení na obvodu.
Pro vysoký tlak chladicí kapaliny přesahující 50 MPa je důležité zajistit účinné chlazení, zejména při řezání HRSA a zpracování titanu s nízkou tepelnou vodivostí. Je-li chladicí kapalina dodávána s nedostatečným tlakem, může se odpařovat a teplota materiálu by stoupala - což vede ke snížení tvrdosti řezaného materiálu a snižuje životnost řezné hrany. Vysoký tlak chladicí kapaliny také podporuje lámání třísek a pomáhá dosáhnout jejich lepší utváření.
 

 
Publikováno: 3. 3. 2015 | Počet zobrazení: 942 článek mě zaujal 189
Zaujal Vás tento článek?
Ano