Schunk

Stabilita při obrábění malých dílů

Pro výrobce malých dílců, kteří potřebují zapichovací a upichovací nástroje s úzkým břitem, nabízí firma Seco vícebřitý systém X4. Šířka břitů destiček utvařeče třísek MC tohoto systému se pohybuje v rozsahu od 0,5 do 3 mm, hloubka řezu pak od 2,6 do 6,5 mm.  

 

Seco X4 se vyznačuje výměnnými tangenciálními břitovými destičkami s utvařečem třísek a vysoce stabilním upnutím. Tyto odolné a spolehlivé prvky zajišťují vysokou přesnost, opakovatelnost, produktivitu a kvalitu povrchu při operacích vnějšího zapichování a upichování malých dílů, tenkých tyčí a trubek vyrobených z různých běžných materiálů. Maximální průměr tyčoviny pro upichování je v rozsahu od 5,2 do 13 mm (v závislosti na šířce destičky). Profily břitových destiček jsou dostupné v neutrálním, pravostranném a levostranném provedení.
K dispozici jsou také destičky bez utvařeče s kladným úhlem čela v podobě geometrie R a FG. Šířka břitů geometrie typu R s kruhovým profilem, které jsou určeny pro drážkování a profilování, se pohybuje v rozsahu od 1 do 3 mm. Destičky s geometrií FG zahrnují šířky od 1,15 do 2,65 mm a poskytují možnost zapichování pojistných kroužků dle norem DIN471, DIN472, SMS1581 a SMS1582.
Systém X4 využívá třídu břitových destiček CP500 poskytující vyšší odolnost proti opotřebení při obtížném obrábění a třídu CP600, která v sobě spojuje pevnost a odolnost proti opotřebení žádoucí při všeobecném obrábění.
Břitovou destičku pevně drží v lůžku horní upínka a upínací šroub je možné utáhnout a povolit ze shora či zespodu. Držáky X4 jsou k dispozici se stopkami v celé řadě velikostí, včetně 1212, 1616, 2020, 2525 a také Seco-Capto C4, C5 a C6. Nejnovější stopky velikosti 1212 a 1616 s kompaktní hlavou zajišťují vysokou spolehlivosti a tím i maximální využitelnost systému X4 pro menší stroje s vícemístnou nástrojovou hlavou, u kterých je potřeba používat menší držáky. Zvláště výhodná je možnost kombinovat jeden držák se všemi dostupnými rozměry destiček, což zjednodušuje skladové hospodářství.
Veškeré držáky X4, s výjimkou hlavic držáku v provedení pro stopky velikosti 1212, jsou vybaveny technologií Jetstream Tooling Duo, která využívá chlazení s výstupem chladicí kapaliny přímo z upínky břitové destičky a přídavným výstupem pod břitem. Tato technologie, poskytující dva výstupy chladicí kapaliny v optimálním místě řezných a tepelných zón, přispívá k efektivnímu chlazení, perfektnímu utváření a odvodu třísek, vyšší produktivitě, delší životnosti nástroje a vysoké kvalitě obráběných dílců.
 

 
Publikováno: 3. 3. 2015 | Počet zobrazení: 1147 článek mě zaujal 246
Zaujal Vás tento článek?
Ano