hnv murr

Microsoft vytvořil „rukopisnou“ klávesnici pro Android Wear

Chytré hodinky, současný módní trend, mají kromě svých úžasných schopností i některé nevýhody - k nim patří např. malý displej, který si vyžádal úpravy mnoha aplikací, a problém komunikace. 

 

Na „vyťukávání“ znaků na miniaturním displeji rozhodně není bůhvíjak pohodlná záležitost a hlasové ovládání, kterým se obvykle snaží výrobci řešit komunikaci s těmito přístroji, také není ideální pro všechny situace, zejména pokud jde o diskrétní témata, např. při posílání SMS. A právě to se snaží řešit výzkumníci z Microsoft Research. Jejich projekt „Analogová klávesnice", o němž informuje server The Verge, chce přehodnotit způsob, jak se smartwatches komunikovat. Psaní na chytrých hodinkách již některé softwarové aplikace (např. Minuum apod.) umožňují, ale velmi malé klávesy z něj činí poměrně komplikovanou a často až frustrující operaci. Diktování a převod hlasu na text, používaný rovněž k psaní SMS, také nemusí vždy spolehlivě fungovat.
Analogová doteková klávesnice Microsoftu místo toho pracuje s uživateli psaným písmem, číslicemi a emojis jeden po druhém. Rukopis, na rozdíl od řeči, je diskrétní, není náchylný k šumu na pozadí. Ve srovnání se softwarovou klávesnici, kde mnoho kláves sdílí malý dotykový povrch, může nabídnout celou obrazovku (nebo většinu z ní), pro každý symbol. To umožňuje zapsat každé písmeno poměrně pohodlně, a to i na malých zařízeních. Bylo prokázáno, že některé rukopisné systémy mohou být použity, aniž by se uživatel musel přitom dívat na obrazovku. Rukopisné rozhraní navíc vyžaduje jen velmi málo změn návrhu, aby fungovalo i na kulatých displejích, které se stávají stále oblíbenější.
Nicméně, ani zmíněná platforma analogové klávesnice, na které pracuje Microsoft, není ještě zcela bez problémů - nefunguje např. na displejích s nižším rozlišením (280 x 280). Verze 360 má ještě chyby, aplikace (zatím) podporuje pouze malá písmena, a klávesnice může být trochu škůdcem pro baterie, protože všechny potřebné výpočty se provádí přímo na přístroji. To by se však mělo časem zlepšit a vyřešit, protože výzkumný tým dal software klávesnice jako veřejně dostupný k výzkumným účelům pro získání zpětné vazby od skutečných uživatelů.
 

 
Publikováno: 27. 12. 2014 | Počet zobrazení: 2862 článek mě zaujal 543
Zaujal Vás tento článek?
Ano