murr Schunk

U nové řady průmyslových PC sází Siemens na cenu

Nová řada průmyslových počítačů PC řady Simatic IPC347D je vhodná k použití v provozním prostředí, kde je v porovnání s kancelářskými PC, potřeba větší odolnost, ale jsou požadována zařízení v nižší cenové hladině. 

 

S novou řadou výrobků se Siemens zaměřuje zejména na obory a trhy v odvětví stavby strojů a zařízení citlivá na cenu. Podle výrobce by se PC Simatic IPC347D díky svým parametrům měla uplatnit např. při automatizaci technických zařízení, v budovách a řízení spojitých technologických procesů, v logistice a zásilkových službách i v lékařské technice apod. Jsou vhodná k řešení vizualizačních úloh, ke sběru, správě a archivaci údajů i k měřicím a zkušebním účelům.
Nová PC Simatic IPC347D zabudovaná v odolné celokovové přístrojové skříni k montáži do 19" rámu se dodávají ve čtyřech pevných konfiguracích, které se liší typem procesoru, sestavou paměti RAM, typem optické mechaniky a operačním systémem. Na výběr jsou procesory třetí generace Intel Pentium typu Dual Core G2010 nebo Core I5-3340S, paměť RAM s kapacitou 2 nebo 4 GB, mechanika DVD-ROM nebo DVD-RW a předinstalovaný a aktivovaný 64bitový operační systém Windows 7 Ultimate. Ve výbavě je pevný disk s kapacitou 500 GB a mnoho rozhraní - včetně 6 portů USB a dvou portů pro gigabitový Ethernet. Všechny jednotky mají po 7 volných slotech s různými variantami sběrnice PCI, takže je lze snadno a flexibilně rozšiřovat.
Průmyslová novinka je určena k trvalému provozu i v náročnějších podmínkách, pokud jde o teploty prostředí, vibrace, rázy a elektromagnetickou slučitelnost.
 

 
Publikováno: 27. 12. 2014 | Počet zobrazení: 1500 článek mě zaujal 333
Zaujal Vás tento článek?
Ano