murr Schunk

První tiskárny s Androidem

Společnost Samsung představila nové modely multifunkčních tiskáren (MFP), vybavených jako první svého druhu na světě operačním systémem Android.  

 

Operační systém Android umožňuje mobilní konektivitu prostřednictvím platformy Samsung Cloud Print. Navíc je tato řada kompatibilní s platformou pro tisková řešení Samsung XOA (eXtensible Open Architecture) a může být přizpůsobena konkrétním potřebám jednotlivých uživatelů. Zařízení nabízejí široké možnosti dalšího rozšíření a prakticky neomezené možnosti připojení.

Tisk bez PC, z cloudu, i pomocí NFC
Modely řady Samsung Smart MultiXpress mají 10,1” plně dotykový displej, který umožňuje vyhledávat a tisknout přímo z webových prohlížečů, emailů, map, fotografií a dalších typů obsahu, a to bez využití PC nebo serveru. Displej rovněž nabízí možnost náhledu dokumentů, jejich editaci a připojování komentářů a poznámek.
Tiskárny Smart MultiXpress MFP využívají rozhraní Smart UX Center - „mozek”, který jim umožní pracovat nezávisle na PC stejnou, dotykem ovládanou technologií, jenž využívají smartphony a tablety Samsung Galaxy. Jde zároveň o první zařízení na světě, které využívá vibrací signalizujících dotyk na displeji.
Nová verze technologie NFC Pro reaguje na měnicí se potřeby trhu B2B. Použití nového příslušenství (je prodáváno samostatně) umožňuje snadný přístup k tiskárně ze smartphonu, je zdokonalen ověřovací proces uživatele a funkce IT správy zařízení. Díky tomu je např. možné snadno nastavit stejná pravidla zabezpečení systému na různých tiskárnách, a to pouhým dotykem „NFC Pro příslušenství“.
Uvedením nové řady tiskáren slibuje výrobce vyšší efektivitu a produktivitu práce a rychlejší zpracování dokumentů, díky tomu, že využitím 1GHz dvoujádrového procesoru (oproti předchozím jednojádrovým) se rychlost se zvýšila na 1,5násobek. Skenovat a tisknout je možné bez přerušování i více uživateli současně. Kromě toho tiskárny Smart MultiXpress využívají technologie pro delší výdrž toneru a fotoválce, čímž se prodlužuje jejich životnost. Výsledkem je vysoká spolehlivost a nižší celkové náklady.

Deset chytrých novinek
Řada MFP se skládá z 10 nových modelů rozdělených do čtyř různých kategorií.
X4300 - barevné A3 MFP: Tvoří ji modely s označením X4300LX, X4250LX, a X4220RX s rychlostí tisku 30, 25, a 22 stran za min. Technologie Dual-Scan ADF jim umožňuje skenovat za minutu až 100 oboustranných dokumentů barevně a 120 oboustranných dokumentů jednobarevně.
K4350 - monochromatické A3 multifunkce: Skládá se z modelů K4350LX, K4300LX, a K4250RX s rychlostí tisku 35, 30, a 25 stran za minutu. Může skenovat 100 stran oboustranně barevně a až 120 stran oboustranně černobíle. M5370 - jednobarevné A4 MFP: Tuto skupinu reprezentují modely M5370LX a M4370LX s rychlostí tisku 53, resp. 43 stran za minutu. Skenují až 80 oboustranných stran.
M4580 - jednobarevné A4 MFP: Zástupci nejjednodušších zařízení modelů M4580FX a M4583FX s rychlostí tisku 45 stran za minutu.
 

 
Publikováno: 27. 12. 2014 | Počet zobrazení: 1474 článek mě zaujal 344
Zaujal Vás tento článek?
Ano