Rosler MURR2 Schunk

Robotické rameno - Powerball-Lightweightarm LWA 4: obratné, silné a velmi přesné

Koncept Powerball kompetentního lídra pro upínací techniku a uchopovací systémy SCHUNK se posouvá o další krok vpřed: S robotickým ramenem Powerball-Lightweightarm LWA 4 představuje průkopník modulární robotiky zvláště kompaktního a flexibilního pomocníka pro stacionární a mobilní aplikace jak v servisní robotice, tak v průmyslové manipulaci. 

 

Výkonný lehký modul inovativní rodinné firmy má poměr mezi vlastní hmotností a užitečným zatížením 2:1 a tím se řadí k robotickým ramenům s největší hustotou výkonu na světě. S vlastní hmotností 12 kg může dynamicky manipulovat s břemeny o hmotnosti až 6 kg. Navíc disponuje akčním rádiem větším než 700 mm. Jelikož má přední část, čili zápěstí, kompaktní konstrukci, lze s ramenem snadno manipulovat v úzkých prostorách. Jeho vynikající opakovatelná přesnost 0,06 mm zajišťuje vysokou stabilitu procesu pro náročné měřicí a testovací úlohy. Kromě toho inteligentní konstrukce zabraňuje drticím a střižným pohybům. Tím nabízí tato „lehká váha“ optimální předpoklady k použití v bezprostřední blízkosti lidí.
Centrálními díly robota jsou tři kompaktní moduly ERB Powerball, které kombinují pohyby ve dvou osách. Kompletní řídicí a regulační elektronika je integrovaná do kloubových pohonů. Pozice, rychlost a moment jsou flexibilně regulovatelné. Inovativním rychlovýměnným systémem s integrovaným průchodem signálů lze uchopovací systém uvést do provozu snadno a rychle pomocí funkce Plug & Performance. Jelikož jsou všechny přívody pro chapadla a nástroje zabudované uvnitř modulu, nejsou na povrchu žádné rušivé kabely. Díky integrované inteligenci, univerzálním komunikačním rozhraním a kabelové technice pro přenos dat a napájení, může být rameno rychle a snadno začleněno do stávajících řídících konceptů. Manipulátor může být navíc doplněn o průmyslové robotické řízení s integrovaným řídicím systémem CoDeSys. Ručním ovladačem s dotykovým displejem jej lze snadno učit nebo instruovat.
 Zvláštní pozornost věnovali specialisté na mechatroniku u firmy SCHUNK napájení a spotřebě energie. Napájecí napětí 24 V DC umožňuje jak mobilní aplikace, tak použití na různých místech. Konzistentní lehká konstrukce a momentové motory poslední generace stlačují hlad po energii u robotu v průměru na 80 W. To snižuje  náklady na energii, což se při provozu na baterie projeví v delší výdrži a umožňuje používat menší baterie.
 

 
Publikováno: 27. 12. 2014 | Počet zobrazení: 1802 článek mě zaujal 401
Zaujal Vás tento článek?
Ano