its murr Schunk

Pro zahraniční obchodování je vhodné mít dobrého finančního partnera

Stále jsme malá otevřená ekonomika v srdci Evropy a náš hospodářský vývoj do velké míry závisí na ekonomických aktivitách našich zahraničních sousedů. Česká republika vyváží nejvíce zboží do okolních zemí, tedy do velmi silného Německa, dále pak do Polska, Rakouska a na Slovensko.  

 

První mimoevropskou zemí v žebříčku je Rusko na sedmé pozici, těsně za Francií a Velkou Británií. Je zjevné, že stěžejní zahraniční obchodní partneři jsou z Německa a Slovenska. K úspěšné exportní strategii ale nestačí mít konkurenceschopný produkt, silného obchodního partnera či být na špici technologicky. Podmínkou úspěchu je rovněž silný finanční partner - banka. A stejně jako u dodavatelů surovin, polotovarů nebo výrobního vybavení, i u banky je třeba hledět na řadu detailů. Ne každá dokáže klientům nabídnout kompletní služby včetně podpory zahraničního obchodování.
„V posledních měsících jsme zaznamenali velký zájem malých a středních firem o investiční úvěry. Jde vidět, že se firmy snaží rozšiřovat své výrobní a prodejní kapacity.” komentuje Petr Kábele, manažer sektoru lehký průmysl v GE Money Bank. Potvrzuje tak předpovědi, že se české firmy po krizi skutečně nadechují k rozvoji a začínají zvyšovat své investiční aktivity. Vědí totiž, že je nyní velice důležité s přípravami nezaspat a být připraven na nové obchodní příležitosti v důsledku oživení ekonomiky. „Největší zájem je o investiční úvěr EU Investice, na který poskytuje záruku Evropský investiční fond (EIF). Výše úvěru je od 500 000 do 10 milionů korun a je využíván nejčastěji na pořízení strojního vybavení a nákup nemovitosti.” dodává Kábele.
Snižování zbytečných nákladů bude a je cílem každé firmy. Ty často nevědí ani kolik platí za své účty. V případě účtů pro podnikání se zahraničím to mohou být i tisíce. „Víme, že obchodování v rámci EU je pro mnoho firem stěžejní, proto nabízíme klientům účet, díky němuž platí pouze 5 korun za příchozí zahraniční platbu v eurech,“ říká Lukáš Krejza, manažer produktového týmu komerčních produktů v GE Money Bank.
GE Money bank navíc poskytuje svým klientům i možnost zvýhodněných kurzů a často sama své klienty oslovuje s možností výhodných transakcí. „Klienti mohou na každé zakázce ušetřit nejen na poplatcích, ale i díky kurzu. Vývoj trhu průběžně monitorujeme a klienta oslovíme, když je pro něj transakce nejvýhodnější. Služba je samozřejmě zdarma.“ dodává Krejza.
 

 
Publikováno: 27. 12. 2014 | Počet zobrazení: 1310 článek mě zaujal 317
Zaujal Vás tento článek?
Ano