its murr Schunk

TDS vylepšuje svůj strojírenský software

Česká společnost TDS představila na podzim letošního roku další verzi strojírenské nadstavby TDS-Technik s pořadovým číslem 18 přinášející řadu zajímavých novinek.  

 

Strojírenská nadstavba TDS-Technik patří mezi populární software, který našel uplatnění v řadě průmyslových odvětví. Odstraňuje mnoho rutinní práce a nabízí řadu možností, které výrazně zvyšují produktivitu při tvorbě strojírenské dokumentace. Je k dispozici v několika verzích pro různé CAD systémy - spolupracuje s programy AutoCAD, AutoCAD LT, SolidWorks, Solid Edge, NX, ZWCAD, BricsCAD, DesignCAD, KeyCreator (CADKEY) a SmartSketch. V rozsahu sady Komplet obsahuje nová verze této strojírenské aplikace zejména tato vylepšení:

- Rozšíření databáze normalizovaných dílů
Lícované šrouby s válcovou hlavou s vnitřním 6hranem podle ČSN, šrouby s půlkulovou hlavou s křížovou drážkou a límcem, vnitřní ložiska a domečky pro vnitřní ložiska, několik dalších typů kuličkových a soudečkových ložisek, válcové pružiny, nárazníkové pružiny a tyče IPE podle DIN, opěrné, vačkové a vodicí kladky, kloubové hlavy a několik typů ložisek podle katalogu INA / FAG, válcové a nárazníkové pružiny z katalogu RUBENA.

- Výpočty ozubených kol
Program kontroluje případné interference a kromě geometrických údajů přiřadí také správné hodnoty úchylek pro zvolenou normu a přesnost ozubení. U čelních ozubených kol byl doplněn o geometrický výpočet vnitřního ozubení. Pokud je zadáno záporné převodové číslo nebo záporný počet zubů kola z2, přepne se výpočet do režimu pro výpočet vnitřního ozubení. Výpočet ozubení byl vylepšen o nové možnosti pro rozdělení korekcí: optimalizace na vyrovnání skluzových rychlostí a minimální součet měrných skluzů doplnili stávající volby optimalizace na vyrovnání měrných skluzů apod.

- Rozviny plášťů
Nová verze umožňuje volit další geometrické hodnoty. Např. u přechodu „čtyřhranná roura - válcová roura“ je možné kromě vzájemného posunutí zadávat i vzájemné natočení čel, podobně u tzv. kalhotového kusu lze zvolit sklopení čel odboček, u některých typů plášťů byly doplněny další 2D pohledy.

- Export dat
Program umožňuje přenášet data z kusovníků a z výpočtů do Microsoft Office, Open Office nebo LibreOffice a podporován je nově i kancelářský balík WPS Office (Kingsoft Office), v nové verzi byly také rozšířeny možnosti exportu kusovníků do formátu html a xml.
 

 
Publikováno: 27. 12. 2014 | Počet zobrazení: 1473 článek mě zaujal 334
Zaujal Vás tento článek?
Ano