murr Schunk

Nebojte se jezdit v zimě na litých kolech

Společnost Alcar Bohemia, která vychází vstříc motoristům, ať už je to osvětou ohledně padělků litých kol či nabídkami jarních a zimních akcí, usnadňuje opět výběr a pro zimní sezónu, a v akci „Elegance i v zimě“ připravila nabídku litých kol, které splňují přísné požadavky, ale hlavně svým provedením a technologií jsou lépe udržovatelná a odolná vůči nástrahám zimních silničních posypů.

 

Pro zimní sezónu je připraveno na výběr 8 odolných, cenově zvýhodněných designů litých kol značek AEZ, DOTZ, DEZENT a ENZO. Kromě stříbrně lakovaných kol zaujmou také kola opatřená titanovým leskem nebo populárním černým lakem. Tato litá kola nabízí jednoduchý design s velmi kvalitní povrchovou úpravou. Již standardně poskytuje společnost Alcar na celý sortiment kol nabízených značek tříletou záruku a ručí za to, že všechna dodávaná kola jsou schválená k provozu na veřejných komunikacích ČR. Jejich prodejci mohou motoristům vytisknout k zakoupeným litým kolům Typový list, na jehož základě si zákazník může nechat zapsat nový schválený rozměr kol a pneumatik do velkého technického průkazu vozidla.

Nové designy
Mezi novinkami stojí za pozornost nová varianta oblíbeného designu Reef od značky AEZ, tentokrát se stříbrným lakováním. Jde o dynamický design s kombinací rovných a zakřivených ploch paprsků. K dispozici je od 17 do 20". Tento design byl schválen např. pro kompaktní SUV Volkswagen Tiguan, Nissan Qashqai, Range Rover Evoque, Volvo XC60, Mazdu CX-5 nebo Citroen C4-Aircross. Ve velikosti 19 a 20" je určen pro velká SUV, např. MB třídy M, Porsche Cayenne, Audi Q7, BMW X5 nebo VW Touareg.
V případě modelu TD graphite značky DEZENT jde o inovativní barevnou variantu s grafitovým lakem. Asymetrické zešikmení v blízkosti lemu kola dodává klasickým rovným paprskům novou dimenzi. Kolo  je nabízeno v rozměrech od 14 do 17" a schválené pro širokou paletu vozů.
Další novinkou od značky DEZENT je design TF, který byl navržen speciálně pro vozy Audi A3, A4, A5, A6, Q3 a Q5. Kolo je opatřeno ECE homologací a není tak třeba jeho rozměr zapisovat do technického průkazu vozidla. Na míru vytvořený design je k dispozici v 16 a 17" provedení.
Pro vozy Mercedes připravila značka DEZENT novinku designu s názvem TG. Jde o jednoduchý 5paprskový design vycházející z tradičního designu kol Mercedes, ale s přidáním moderních detailů např. v podobě výrazně klenutých paprsků. Samozřejmostí je homologace ECE, takže kolo není potřeba zapisovat do technického průkazu vozidla.

Ozdobné kryty kol
Pro podzimní a zimní sezónu rozšířila společnost Alcar svůj sortiment o exkluzivní design ozdobných krytů kol pod označením Milano v rozměrech od 13 do 16“. V nabídce je provedení ve stříbrném a antracitovém odstínu a v černostříbrné barevné kombinaci.

Pozor na levná ocelová kola
V poslední době se na českém trhu opět objevují podezřele levná ocelová kola, která se nabízejí a prodávají pod katalogovými čísly zavedených evropských výrobců, jak nám sdělili ve společnosti Alcar. U podobného prodeje v minulosti bylo během testování zjištěno, že tato ocelová kole nesplňují základní pevnostní parametry. Alcar Bohemia dodává na český trh výhradně ocelová kola značky ALCAR STAHLRAD, která jsou označena čtyřmístným číselným kódem vyraženým na kole spolu s homologačními a výrobními značkami. Většina těchto produktů je vyráběná ve stejných výrobních závodech a na stejných výrobních linkách, kde se vyrábí kola do prvovýbavy. Aktuálně je k dispozici zhruba 30 položek ocelových kol ze sortimentu značky.

Jak poznat bezpečná kola?
U každého litého i ocelového kola je na jeho čelní straně vyražená či odlitá značka KBA nebo E v kroužku s číslem schválení. Pouze kolo s číslem schválení KBA může být na základě Typového listu a zkušebního protokolu TÜV zapsáno do Technického průkazu vozidla. K zakoupeným kolům je proto vždy potřebné si vyžádat Typový list.  /pk/
 

 
Publikováno: 20. 11. 2014 | Počet zobrazení: 2566 článek mě zaujal 534
Zaujal Vás tento článek?
Ano