Schunk

Huawei expanduje na trh serverů

I když si značku Huawei spojujeme většinou s mobily, tablety a dodávkami infrastruktury pro komunikační systémy, získává společnost stále významnější podíl na serverovém trhu, a to jak globálně, tak v jednotlivých regionech.

 

Podle nejnovějších statistik společnosti Gartner byla firma Huawei v 1. čtvrtletí roku 2014 čtvrtým největším světovým dodavatelem serverů, v případě blade serverů pak zaujímá třetí místo. Na čínském trhu je v některých oblastech dokonce nejvýznamnějším dodavatelem serverů vůbec. K jejím zákazníkům patřily původně hlavně telekomunikační a internetové firmy, nyní však přibývá i klientů z dalších průmyslových odvětví, např. energetiky, financí, médií i vládních agentur.
Na rozdíl od tradičního pojetí tzv. blade serverů představují blade servery Huawei komplexní platformu, která zákazníkům nabízí vysoký výkon, pokročilé funkce a značnou flexibilitu. Kromě samotného výpočetního výkonu nabízejí tyto blade servery výborné parametry při přepínání, práci s úložišti, maximální podporu pro virtualizaci. K jejich silným stránkám patří i nízká spotřeba energie, spolehlivost a snadná rozšiřitelnost v případě potřeby. Software pro jednotnou správu umožňuje efektivní nasazení serverů, jejich konfiguraci, údržbu i rychlou diagnostiku chyb.
K novinkám značky Huawei na českém trhu patří nedávno představené čtyřsoketové servery s procesory Intel E7 CPU. Nové servery, nesoucí označení RH5885H V3, RH5885 V3 a CH242 představují díky svým hardwarovým parametrům a vysoké odolnosti proti selhání atraktivní platformu pro kritické podnikové aplikace, jako jsou databáze, systémy business intelligence a výpočetně náročné úlohy z kategorie high performance computing (HPC).
 

 
Publikováno: 23. 10. 2014 | Počet zobrazení: 1274 článek mě zaujal 286
Zaujal Vás tento článek?
Ano