Schunk

Půl století s electronicou

Od 11. do 14. listopadu 2014 proběhne na mnichovském výstavišti další z významných tradičních průmyslových přehlídek: electronica - mezinárodní veletrh komponentů, systémů a aplikací v elektronice. Tento přední světový veletrh letos oslaví 50 let.

 

Celosvětově uznávaný veletrh v oblasti elektronické branže slaví v letošním roce své 50leté jubileum. Již od roku 1964, kdy proběhl první ročník, spojený se založením Messe München, ukazuje ve dvouletých intervalech trendy v elektronice zítřka a nabízí ucelený přehled o mezinárodním průmyslu. V centru pozornosti letošního ročníku electronica budou zejména témata věnovaná automobilovému průmyslu, vestavěným systémům, medicínským aplikacím a osvětlení, ale i tématům zastřešujícím tyto oblasti, jako je bezpečnost a energetická účinnost. Podrobněji se budou tato témata rozebírat na doprovodních konferencích, fórech a panelových diskuzích. Vrchol veletrhu, CEO Roundtable, je věnován tématu - Internet věcí: možnosti, výzvy a otázky bezpečnosti.
Od svého vzniku se veletrh těší mimořádné pozornosti vystavovatelů i návštěvníků. Za půlstoletí své existence se vypracoval na přední příčky prestižních akcí ve svém oboru, když se na popud amerických společností ve velmi krátké době stal vrcholnou událostí elektronické branže. Již v roce 1964 byly veletržní pavilóny přeplněné vystavovateli i návštěvníky jak z domova, tak i ze zahraničí. Na rozdíl od ostatních obdobně zaměřených veletrhů nabízí kompletní přehled a úplné portfolio elektronického průmyslu - od komponentů a systémů přes jejich aplikaci až po služby. Během dosavadní historie veletrhu se na něm představilo mnoho významných technologií a inovací, jako např. ve své době převratná novinka - mikročip apod.
Předchozího ročníku v roce 2012 se účastnilo 73 051 návštěvníků a 2669 vystavovatelů ze 79 zemí, přičemž skoro polovina návštěvníků a 63 % vystavovatelů přijelo ze zahraničí. Obdobně výraznou návštěvnost očekávají organizátoři i letos, kdy bude na electronica 2014 prezentovat své výrobky a služby na 2700 vystavovatelů z celého světa. Chybět mezi nimi nebudou samozřejmě ani zástupci českého elektronického průmyslu.
Do dění posledních pěti desetiletí v elektronice dává nahlédnout i film o jubileu veletrhu. „Těší mě, že můžeme společně s našimi vystavovateli, návštěvníky a partnery oslavit půl století konání veletrhu electronica. V rámci tohoto výročí jsou v plánu různé události a akce, které nás vrátí nejen do minulosti a významných milníků historie oboru, ale především chceme nahlédnout do příštích 50 let. Elektronika je nedílnou součástí našeho života. V listopadu opět vystavovatelé ukážou, co bude v budoucnu hnací silou naší společnosti", říká Anke Odouli, vedoucí projektu veletrhu.
České zastoupení organizátora veletrhu, společnost EXPO-Consult+Service, zařídí veškerý návštěvnický servis od zlevněných vstupenek za Kč až po individuální ubytování. Bližší info na: www.expocs.cz
 

 
Publikováno: 23. 10. 2014 | Počet zobrazení: 1425 článek mě zaujal 335
Zaujal Vás tento článek?
Ano