zoomatech murr Schunk

Kdy je potřeba měnit kabinové filtry a proč dbát na jejich kvalitu?

Úkolem kabinového filtru automobilu je čistit vzduch vcházející do kabiny přes okruh topení nebo klimatizace. Záleží na něm kvalita vzduchu, který dýcháme ve voze. Musí být schopen zajistit účinnou filtraci a dostatečný průtok vzduchu do kabiny. Řidiči však tuto skutečnost často podceňují a s výměnou kabinového filtru otálejí. 

 

Čistý vzduch všeobecně je přínosný pro naše zdraví a ve vozidle to platí stejně. Únava, nevolnost, závratě, bolesti hlavy, nebo alergické reakce snižují pozornost při řízení vozidla. Čistý filtr může zvýšit naší bezpečnost a celkovou efektivitu vozidla, a tím snížit náklady na provoz.
Hlavně na jaře je riziko dopravních nehod vyšší. Např. kýchnutí vlivem prachu nebo alergické reakce na pyl při 100 kilometrové rychlosti představuje jízdu naslepo zhruba 30 m. Jízda v dopravní zácpě produkuje až 6krát vyšší množství škodlivin, které se dostávají do auta, než venku. Neúčinný nebo opotřebený kabinový vzduchový filtr může snížit průtok vzduchu až o 70 %.
Uživatelské příručky k údržbě automobilů doporučují vyměnit kabinový vzduchový filtr při každém pravidelném servisu. Ale např. častější jízdy ve velkých městech nebo náročné klimatické podmínky mohou životnost kabinových filtrů zkrátit. Proto je nepsané doporučení, měnit kabinové filtry zhruba po ujetí 15 000 km nebo minimálně jednou za rok.
Značka Champion, která patří do portfolia společnosti Federal-Mogul, uvedla na náš trh inovativní řadu automobilových kabinových filtrů splňující nejpřísnější standardy kvality. Tyto nové filtry zachycují částice až do velikosti 3 mikronů ještě než vstoupí do ventilačního systému, čímž napomáhají vytvořit zdravější prostředí ve vozidle, protože do kabiny nepropouští drobné částečky ani pachy. Jak uvedla Sanda Kristicevic, produktová manažerka společnosti Federal-Mogul, „filtry Champion zabraňují propustit do kabiny až 98 % škodlivin. Napomáhají omezit zamlžování oken, což zlepšuje řidičův výhled a tedy i zvyšují bezpečnost cestujících. Nahrazením zaneseného filtru se nejen zlepší vstup vzduchu do klimatizace, která bude tím pádem pracovat při nižším výkonu, ale je docílena i menší spotřeba pohonných hmot a delší životnost komponentu".
Navíc balení nových filtrů Champion obsahuje QR kód, který umožňuje nejen identifikovat správné číslo dílu pro daný automobil, ale přesměruje i na instalační video daného vozu. Odkaz rovněž nabízí tisknutelný instalační manuál dostupný přes on-line katalog.
 

 
Publikováno: 25. 9. 2014 | Počet zobrazení: 3851 článek mě zaujal 434
Zaujal Vás tento článek?
Ano