murr Schunk

Výkonné radiální čerpalo pro průmysl

Nizozemská firma Moog, zaměřená na vysoce výkonná řešení pro řízení pohybu představila své největší radiální pístové čerpadlo pro průmyslové aplikace. Novinka s označením RKP 250 rozšířila sortiment radiálních pístových čerpadel s proměnným průtokem, pro posunutí do 250 cm³ na otáčku. 

 

Největší čerpadlo RKP série - Moog RKP 250 - umožňuje dodávat kontinuální tlak až do 350 bar a je určeno zejména pro aplikace, které vyžadují vysoké systémové tlaky, jako je např. tváření kovů, lisy, vstřikování a dalších typů průmyslových strojů. Radiální pístová čerpadla jsou oceňována pro svou robustní konstrukci a spolehlivost v extrémních podmínkách.
Pro strojní aplikace, kde se vyžadují ještě vyšší posuvy, může být RKP 250 nakonfigurováno formou dvojitého čerpadla s plným točivým momentem napříč všemi posuny do 500 cm³. To také může být v kombinaci s dalšími RKP čerpadly a čerpadla s rozhraním standardu SAE (A, B, a C). Všechny modely řady RKP mají krátké axiální rozměry, což je ideální pro kompaktní vícečerpadlové uspořádání.
RKP 250 nabízí vysoce dynamickou kontrolu průtoku a tlaku. Je určeno pro použití v systémech s otevřenými obvody, jeho velký sací otvor a sací cesta s optimalizovaným prouděním zajišťují robustní sací chování, limit vysokou rychlost a tichý chod. Čerpadlo má na vstupu maximální rychlost 1800 otáček za minutu při absolutním tlaku 0,8 bar, což mu umožňuje pracovat ve strojích umístěných ve velkých nadmořských výškách bez nutnosti předzatížení čerpadla.

Nové pístové čerpadlo obsahuje rotační skupinu devíti pístů, jejichž konstrukce zajišťuje velmi nízké tlakové zvlnění a provoz s nízkými emisemi hluku. Stejně jako u menších modelů řady RKP, je i typ RKP 250 vybaven osvědčeným robustní řídicím systémem Moog s posuvným kroužkem zdvihu. Výhradní použití železných kovů s tvrzenými kontaktními plochami, odolnými proti opotřebení a otěru vede k vynikající životnosti v provozu. K dispozici jsou i speciální verze pro použití s kapalinami jako jsou např. směs vody a glykolu (HFC) nebo se syntetickými estery (HFD).

Verze čerpadla označená RKP-D, s velmi dynamickým elektrohydraulickým ovládáním průtoku a tlaku pomocí vestavěné pokročilé digitální elektroniky, může být snadno nakonfigurováno pomocím konfiguračního software pro čerpadla Moog. Informace o stavu, nastavených a skutečných hodnotách jsou zobrazeny graficky pro rychlé a snadné sledování výkonnosti, řešení problémů a ladění. Jako součást modulárního designu konceptu Moog jsou k dispozici různé možnosti, včetně kompenzátorů tlaku (F2), kombinace tlaku a průtoku (R1), pevného posunu ( B1), a dvojího posuvu (N1). RKP 250 bude k dispozici rovněž v provedení odolném vůči výbuchu.

 

 
Publikováno: 25. 9. 2014 | Počet zobrazení: 1441 článek mě zaujal 316
Zaujal Vás tento článek?
Ano