murr Schunk

Nové kapalinové čerpadlo pro přenos tepla v in-line provedení

Společnost KSB doplnila portfolio svých produktů novinkou, kterou německý výrobce rozšířil komplexní škálu čerpadel pro přenos tepla a tekutin: Představil svou novou řadu s označením Etaline SYT. 

 

Jednostupňová spirální čerpadla jsou navržena se sacím a výtlačným hrdlem na stejné ose, v uspořádání, které je také charakterizováno jako tzv. in-line provedení. Uspořádání potrubí pro takové čerpací agregáty může být velmi jednoduché, takže jsou ideální volbou pro kompaktní topné systémy a ve stísněných prostorech.

Optimalizace pro nejlepší provozní parametry
Čerpadla Etaline SYT mohou obstarávat maximální průtok až 316 m3 za hodinu a s dosahem téměř 70 m (konkrétně 69 m). Zvládnou horkou vodu, stejně jako minerální a syntetické tepelné oleje při teplotách až do 350° C. Robustní konstrukce nových čerpadel se uplatní zvláště v drsných podmínkách, v nichž jsou systémy pro přenos tepla často nasazovány.
Pro optimalizaci hydraulického systému nových čerpacích agregátů využili vývojáři počítačové simulace dynamického proudění tzv. CFD (Computational Fluid Dynamics) zejména pro řešení hydraulického průchodu sacím kolenem, spirálních skříní a oběžných kol. Čerpadla vybavená tímto optimalizovaným hydraulickým systémem jsou vysoce energeticky efektivní.
Nová čerpadla, která jsou k dispozici v deseti velikostech, mohou být využita pro téměř každý požadovaný druh služby, spouští se vždy blízko svého nejlepšího bodu účinnosti, což má za následek vysokou energetickou efektivitu. Před předáním je každé čerpadlo oříznuto na průměr oběžného kola provozního bodu systému, který bude nainstalován. Standardně jsou všechny sady čerpadel vybavena elektromotory IE2, IE3 nebo IE4, jako opce může být dodán systém variabilní rychlosti.

Nová klapka s dvojitou funkcí
Další novinkou KSB v čerpadlovém průmyslu je uzavírací klapka, která také funguje jako zpětný ventil. Klapky nové kompaktní řady Dualis se vyrábějí ve jmenovitých světlostech od DN 500 do DN 1400 pro tlakové třídy PN 6 až PN 40. Během normálního provozu fungují ventily řady Dualis jako elektro-hydraulicky ovládané škrticí klapky, otevírají se a zavírají jako běžné klapky kategorie A s těsností ISO 5208 / EN 12266-1.
V případě poruchy uzavře závaží namontované na ramenu páky ventil předem nastavenou rychlostí. To chrání čerpadla, vodní turbíny a potrubí před ničivými silami přepěťového tlaku a zabraňuje nežádoucímu zpětnému proudění kapaliny.
Nový soft-sedlový ventil byl navržen pro použití v lodní dopravě, rozvodech vody, odsolování mořské vody a v hydroenergertice, i pro použití v systémech průmyslových chladicích okruhů.

 

 
Publikováno: 25. 9. 2014 | Počet zobrazení: 1359 článek mě zaujal 333
Zaujal Vás tento článek?
Ano