murr Schunk

Od IT k fitinkám, potrubím a ventilům

TD-FS je samostatnou divizí společnosti TD-IS, s.r.o., která se po úspěšném působení v průmyslovém sektoru rozhodla využít své získané zkušenosti i ve výraznějším zapojení do specializované činnosti v dalším oboru – v oblasti fluidní techniky. 

 

Zájmu o fluidní systémy nahrávalo i dosavadní dlouholeté působení TD-IS v roli systémového integrátora a zkušenosti s CAD systémy (firma je Gold Partnerem Oracle a Silver Partner společnosti Autodesk) a skutečnost, že mezi její klienty patří řada průmyslových firem z nejrůznějších odvětví, jejichž provozů se tento obor týká. Přesah do dalšího segmentu mimo dosavadní okruh působnosti byl pak logickou volbou při směrování dalšího rozvoje.

Ve znamení synergie
Svou strategii založila firma na principu nabízet svým zákazníkům certifikované komponenty pro fluidní systémy v nejvyšší kvalitě za příznivou cenu. Divize TD-FS dodává široké spektrum produktů pro průmyslová odvětví, vyžadující materiálové komponenty odolávající vysokým teplotám a tlakům, a to pro strojírenství, petrochemii, plynárenství, energetiku a potravinářství. Jde především o komponenty pro vysoký tlak, mezi něž patří zejména šroubení, fitinky, ventily, hadice, filtry, vzorkovací nádoby, ale např. také trubky a další. Tyto komponenty se používají především v instrumentaci v různých průmyslových odvětvích.
Jak uvedl vedoucí nové divize TD-FS Ing. Pavel Petrák, inspirací byla dlouholetá spolupráce s lidmi působícími v tomto segmentu, kde nedávno došlo k výrazné změně na trhu, a jeden z významnějších dodavatelů z organizačních důvodů tento trh opustil, takže TD-IS se mohla chopit příležitosti a využila synergie dosavadních činností k rozšíření svých aktivit. Do portfolia jejích zákazníků patří mj. firmy z oblasti automotive, strojírenství, měření, regulace, přepravy plynu, petrochemie a pod. Díky spolupráci s nimi získali specialisté TD-IS cenné zkušenosti pokud jde o potřeby firemního průmyslového sektoru v oblasti CAD dokumentace (což vedlo k partnerství s firmou Autodesk) a další oblastí, v níž vidí společnost TD-IS významný a perspektivní potenciál, byly fluidní systémy.
Ve snaze zajistit nejvyšší odbornost, padla volba při hledání optimálního partnera a dodavatele na společnost Sison, která je autorizovaným distributorem skupiny Fitok Group, renomovaného výrobce, jež představuje v daném oboru skutečnou špičku. A TD-IS získala stabilního partnera s mnohaletou praxí, disponujícího vysoce kvalifikovanými specialisty, kteří jsou schopni vyřešit i velmi specifické požadavky. Fitok nabízí silnou technickou podporu v Čechách i v sousedním Rakousku.

Maximální kvalitu za stejné peníze
„Hodláme se zaměřit zejména na kvalitu a dostupnost produktů. V poslední
době se situace na českém trhu změnila a lidé si uvědomili, že je možné za produkty ve stejné, nebo vyšší kvalitě utratit méně, a snížit tak příliš vysoké náklady. A přesně to produkty Fitok umožňují. K nim samozřejmě hodláme poskytovat odbornou Technickou podporu, poradenství a profesionální servis, a do budoucna i komplexní služby v oblasti projektové dokumentace fluidních systémů,“ říká Ing. Pavel Petrák.
Fitok vyrábí v šesti produktových oblastech – ventily a fitinky pro jednotlivé přístroje, polovodiče, vysokotlaké ventily a fitinky, systémy pro odběr vzorků, kalibrační fitinky a hadice, procesní ventily a fitinky – s rychle se rozvíjejícími oblastmi energetiky, ropy a zemního plynu, petrochemického a chemického průmyslu.
Produkty značky Fitok jsou vyvíjeny, vyráběny a testovány podle nejpřísnějších průmyslových standardů, rovněž suroviny pro ně jsou vyráběny a dodávány v souladu s předepsanými normami. Každý ventil vyráběný společností Fitok se zkouší dusíkem na maximální hodnotu tlaku až 6000 psi (414 bar).
Pět klíčových oblastí výroby skupiny Fitok, včetně základních nástrojů a vybavení ventily a fitinkami, vysokotlakých ventilů a fitinek, polovodičů, ventilů a fitinek určených pro plynové systémy a uzavřené smyčky odběrného systému a UGC procesní ventily a fitinky, doplňují v nabídkovém portfoliu fluidní divize TD-FS rovněž produkty firem Haitima, AP Tech, Sandvik a dalších.


 

 
Publikováno: 25. 9. 2014 | Počet zobrazení: 1531 článek mě zaujal 318
Zaujal Vás tento článek?
Ano