murr Schunk

DMG MORI představuje novinky v high-tech obrábění

Továrna společnosti Deckel Maho v duryňském Seebachu patří k nejmodernějším závodům v rámci skupiny DMG MORI, a je celkem logické, že i z těchto důvodů se stala dějištěm nejnovějšího pokračování ze série dnů otevřených dveří, které firma pořádá tradičně pro zákazníky k seznámení s novinkami ze své produkce. Ty poslední se konaly od 1. do 4. července, a představily se na nich téměř tři desítky strojů z portfolia současného největšího světového výrobce obráběcích strojů.

 

Zásadně zmodernizovaný závod představil v podobě 27 modelů inovativních obráběcích strojů reprezentativní průřez portfoliem DMG MORI, z toho 11 strojů už v novém společném designu DMG MORI, a 8 z nich s inovativním uživatelským prostředím CELOS, kterými nastavila společnost nová měřítka.
Nový design a CELOS
Na dnech otevřených dveří v Seebachu byla speciální pozornost věnována přesným obráběcím centrům HSC linear a řadě DMC V. Tato nová obráběcí centra jsou již v základním provedení vybavena vysokorychlostními vřeteny s 28 000 ot.min-1 a lineárními pohony se zrychlením více než 2 G u všech os. Jak zdůrazňuje výrobce, termosymetrická konstrukce těchto zařízení umožňuje zajistit vysokou dlouhodobou přesnost, takže díky tomu se obráběcí centra HSC linear řadí k vůbec nejpřesnějším strojům na výrobu forem na trhu.
Nejnovější generace vertikálních obráběcích center DMC V z produkce DMG MORI využívá stabilní lože z minerálního materiálu, které nese stojan z šedé litiny. Stůl pevně spojený s ložem je dimenzován i na obrobky nejvyšších hmotností. Díky této konstrukci jsou pohybující se hmoty stále stejné, bez ohledu na hmotnost obrobku, což zaručuje uživateli vysoce oceňované konstantní dynamické vlastností. Elitními představiteli této řady, představenými na Open House Seebach 2014, jsou obráběcí centra DMC 1150 V (v současné době vůbec největší vertikální frézovací stroj značky), a DMC 850 V - vertikální obráběcí centrum s unikátním konceptem, vybavené manipulací s obrobky WH10 pro vyšší flexibilitu.
Dále byly předvedeny - už rovněž v novém designu a s prostředím CELOS - univerzální soustruhy a soustružnické-frézovací stroje řady CTX ve třech velikostech. Mezi žhavé novinky prezentované v Seebachu patřil i nový soustružnický automat SPRINT 20/5, který měl teprve v červnu svou světovou premiéru v Bergamu, a nyní jej měli účastníci Open House v Německu možnost poprvé vidět v provozu. 
K dalším atraktivním exponátům patřil stroj řady NLX 4000BY/1500, koncipovaný speciálně pro kompletní efektivní obrábění velkých obrobků (až do 500 mm v průměru - 600 mm průměr bez osy Y). Jde o největší systém ve své třídě, pokud jde o průměr otvoru průchozího vřetena, šířky kluzné plochy a točivého momentu frézy. Přehlídku prezentovaných high-tech exponátů dokompletovaly univerzální lineární frézovací stroje DMU eVo pro simultánní 5osé frézování, a centra DMF s pojízdným stojanem, která jsou ve zdejší továrně doma (jsou tu totiž přímo vyráběna), a trojice tzv. entry level strojů řady ECOLINE, které představují vstup do této oblasti obrábění, koncipované dle standardů DMG MORI a vybavené 3D řídicí technologií.
Prezentují se stroje i trendy
Kromě „živých“ prezentací strojových novinek samotných nabídly Dny otevřených dveří v Seebachu tradičně i atraktivní doprovodný program v podobě řady technologických seminářů a přednášek. Účastníci se na nich mohli detailně seznámit nejen s technickými parametry předváděných zařízení, ale i s nejnovějšími trendy v oboru a nabídkou DMG MORI v širším kontextu. Jako jeden z lídrů inovací v segmentu obráběcích strojů společnost sleduje, ale i aktivně utváří již od počátků nejdůležitější trendy v oblasti třískového obrábění. Ze zkušeností a know-how společnosti tak mohli návštěvníci profitovat při technologických seminářích a odborných přednáškách. Klíčovými tématy letošního ročníku Open House v Seebachu byly „těžké“ obrábění, vrtání a závitování, výroba forem a vysokorychlostní obrábění s pomocí prostředí CELOS. Se svými poznatky a zkušenostmi se kromě hostitelské společnosti podělili s účastníky seminářů i partnerské firmy specializované na různé oblasti, jako např. výrobci nástrojů Sandvik, Horn, či Ingersoll a Siemens jako dodavatel řídicích systémů.

 

 
Publikováno: 23. 9. 2014 | Počet zobrazení: 1648 článek mě zaujal 349
Zaujal Vás tento článek?
Ano