murr Schunk

JIMTOF ve znamení „DNA technické zručnosti“

Japonský výraz „monozukuri“ znamená doslova „umění dělat věci”, a právě to symbolizuje jakousi DNA japonské strojírenské výroby, charakteristické tradičně svou propracovaností, inovacemi a precizností. Její výkvět se představí tradičně na podzim v Tokiu v rámci už 27. ročníku veletrhu JIMTOF považovaného, spolu s mezinárodními přehlídkami EMO a americkým IMTS v Chicagu, za jednu z hlavních událostí v oboru. 

 

Tokijské výstaviště bude hostit od 30. října do 11. listopadu 2014 prestižní akci podporovanou japonským národním svazem výrobců obráběcích strojů IMTO.
Letošní ročník ve znamení fúze umění dokonalého zpracování, výrobních tradic a pokročilé technologie připomíná 50. výročí zahajovací akce, která se poprvé konala v Ósace v roce 1962, a postupně se vyvinula do jednoho z předních světových veletrhů obráběcích strojů.
Japonská Asociace výrobců obráběcích strojů JMTBA (Japan Machine Tool Builders Association) a pořadatelská organizace Tokyo Big Sight měly už v červnu letošního roku, několik měsíců před zahájením veletrhu, potvrzenu účast 650 vystavovatelů s více než 5 tisícovkami expozic. JIMTOF je v první řadě doménou domácích značek (z přihlášených vystavovatelů jich na 560 tvoří právě japonské firmy s 4774 stánky), které reprezentují např. společnosti DMG MORI Okuma, Brother, Kanzaki, Nakamura-Tome, Mitsui Seiki Kogyo, OKK, Toshiba, Yamazaki Mazak, Yasda, Shigiya, JTekt, Fanuc, Kuka, Sugino, Yonezawa aj. Kromě nich nebudou chybět samozřejmě ani expozice dalších renomovaných světových výrobců - své novinky v Tokiu představí i značky Iscar, Sandvik Coromant, Bystronic apod. Celkem bude v Tokiu zastoupeno téměř třemi stovkami expozic 85 zámořských vystavovatelů.
Poslední ročník veletrhu v roce 2012 navštívilo celkem 128 674 lidí, převážně profesionálů z nejrůznějších oborů: kovozpracujícího průmyslu, automotive a loďařského průmyslu, přesných nástrojů apod., a přes 8000 z nich ze zahraničí. Obdobnou návštěvnost očekávají pořadatelé i letos. Už máte letenky do Tokia?
 

 
Publikováno: 23. 9. 2014 | Počet zobrazení: 1480 článek mě zaujal 337
Zaujal Vás tento článek?
Ano