rosler murr Schunk

Řešení Mitsubishi v řadách M700V / 70V

Společnost AutoCont Control System nabízí pro moderní CNC obráběcí systémy nová řešení Mitshubishi Electric.   

 

Nová řada s označením M70V představuje díky inovovaným konfiguračním možnostem výkonné pomocníky pro přesné obrábění při vysokých rychlostech, které patří mezi klíčové trendy současné „hi-tech techniky“.

CNC M70V
U řady CNC M70V jde o systém, který představuje další vývojový stupeň pro standardní CNC stroje a podle charakteristiky výrobce zachovává tradiční výhody standardní řady, tzn. umožňuje obrábění ve vysoké kvalitě za přístupnou cenu. Do výbavy dostala nové odolné operátorské panely doplňující CNC a pohony. M70V má také nové kompaktní motory pro poháněné nástroje a pohony po optické sběrnici, ve standardu Ethernet a slot pro paměťovou CF kartu, zvládá maximální počet 11 os, (z toho max. 9 NC os), umožňuje frézování a soustružení ve dvou kanálech a výpočetní kroky po 1 nm. Nabízí rozšíření funkce dílenského programování NAVI LATHE a NAVI MILL, nové funkce grafické simulace (např. „autoscaling“). Maximální kapacita PLC programu je 32 000 kroků pro typ A a 20 000 kroků pro typ B, shodně pro systém pro frézku i pro soustruh. Vyspělé funkce pro diagnostiku a uvedení do provozu snižují nároky na obsluhu a zkracují čas potřebný k seřízení stroje. K zvýšení uživatelského komfortu kromě velkého přehledného operátorského panelu poskytujícího obsluze veškeré potřebné informace, a přímo připojitelné klávesnice, výrazně přispívá i menu obsahující mj. užitečné funkce spuštění grafické simulace a on-line nápovědy.

CNC M700V
Nejvýkonnější řada CNC M700V představuje nové CNC řízení určené pro přesné vysokorychlostní obrábění s komfortními podpůrnými funkcemi. Systém splňuje nejvyšší nároky kladené na zařízení této kategorie z hlediska vícekanálového řízení. Je určen pro simultánní 5ti a víceosé obrábění. Může obsluhovat až 16 os (z toho 8 interpolovaných), a až 6 vřeten od 0,2 do 55 kW výkonu. Maximální počet NC os na kanál je 6 u základní verze M720VS /pro frézování i soustružení/ u dalších typů M730VS a M750VS pak 8. K dalším podstatným technickým parametrům patří např. absolutní odměřování na motoru s rozlišením až 16 mil. pulsů a servomotory od 100 W do 75 kW. Maximální paměťová kapacita PLC je pro frézování i soustružení shodně u všech verzí 42 000 kroků (výhledově je podle výrobce plánováno až 128 000 kroků).
Mezi řadou vyspělých funkcí, které systém M700V podporuje stojí za pozornost zejména funkce vyhlazování povrchu, tzv. SSS (Super Smooth Surface control), která zajišťuje optimální konturu hlavně v rádiusech, kdy je eliminován vznik nepatrných nedokonalostí povrchu, s nímž se obvykle potýkají běžné systémy. Dále při enormně zvýšených rychlostech posuvu zkracuje regulace SSS doby cyklu o 5 až 10 % ve srovnání s běžnými systémy.
K dalším zajímavým funkcím, které systém nabízí, patří plná 3D simulace (tzv. 3D Solid Check) a funkce modelu antikolizní kontroly.
Ve výbavě jsou nabízeny velkoplošné přehledné operátorské monitory s úhlopříčkou displeje 10“ nebo 15“ s CF nebo USB slotem, volitelně jsou nabízena rozhraní pro CF nebo IC paměťové karty.
Systém M700V podporuje, podobně jako CNC M70V nabízí rozšíření funkce dílenského programování NAVI LATHE a NAVI MILL.
Pro oba zmíněné systémy, jak CNC M70V, tak CNC M700V je nabízena lokalizace do 17 jazyků, mezi nimiž figuruje i čeština.
 

 

 
Publikováno: 18. 4. 2011 | Počet zobrazení: 4363 článek mě zaujal 889
Zaujal Vás tento článek?
Ano