Schunk

Japonsko a Francie budou spolupracovat na demontáži jaderných elektráren

Nukleární specialisté Areva a Atox zakládají společný podnik zabývající se vyřazováním jaderných elektráren z provozu a jejich demontáží. 

 

Tento záměr byl oficiálně představen u příležitosti návštěvy japonského premiéra Šinzóa Abeho ve Francii, kde obě společnosti oznámily založení joint venture s názvem ANADEC, ve kterém obě firmy vlastní 50% podíl. ANADEC se zaměří na japonský trh a bude poskytovat služby a řešení pro vyřazování z provozu a následnou demontáž jaderných elektráren. Ještě během letošního roku zahájí nová firma své působení na poškozené elektrárně ve Fukušimě.
Jak se uvádí v oficiálním prohlášení, obě společnosti využijí své odborné znalosti a zkušenosti s cílem přispět ke stabilizaci situace ve Fukušimě a k urychlení její sanace. Areva poskytne své know-how a technologie v oblasti vyřazování z provozu a Atox díky svému lokálnímu zaměření a dokonalé znalosti místního strojírenství přizpůsobí navržená řešení specifickým potřebám japonského trhu.
ANADEC nabídne především:
- vývoj výzkumných a mapovacích technik s cílem lépe pochopit konkrétní pracovní prostředí v elektrárně Fukušima
- vývoj robotických řešení, která urychlí demontáž na těžko přístupných místech elektrárny
V závislosti na budoucích potřebách oblasti elektrárny bude ANADEC schopen rozšířit svou nabídku i o další technická řešení a navázat spolupráci s lokálními průmyslovými podniky.
 

 
Publikováno: 22. 7. 2014 | Počet zobrazení: 1303 článek mě zaujal 294
Zaujal Vás tento článek?
Ano