Rosler murr Schunk

Technologie přístroje AVS

Před dvaceti lety napsal americký vědec Michael Hutchison: ,,Na hlavu si nasadíte sluchátka a speciální brýle a na ovládací jednotce přístroje spustíte START. Pulsující světlo a zvuky necháte působit. Když po půl hodině stimulace skončí, procitnete výkonnější, zdravější a inteligentnější.“    

 

Ne všechno se Michaelu Hutchisonovi vyplnilo, ale jeho kniha Megabrain, považována za bestseller, vyšla dodnes v nákladu 4 miliony výtisků a nastartovala dnešní biomedicínu. Přístroje, o kterých mluvil, se jmenují AVS (audiovizuální stimulace) a prožívají rozkvět vlastně pořád. Jejich účinky totiž oceňuje drtivá většina uživatelů i odborníků. AVS přístroj například odstraní během minut únavu, stres, depresivní nálady, navodí energii, kvalitní spánek, zlepší koncentraci, urychlí učení, zlepšuje výrazně duševní výkonnost, zvyšuje momentální kapacitu mozku. Samotných účinků je mnohem víc a týkají se duševních výkonů, zdraví i biomedicínckého inženýrství. Použití zařízení je jednoduché a odborný dohled není zapotřebí.  

Jak zařízení funguje?
Technický princip technologie audiovizuální stimulace je vlastně velmi primitivní. V mozku neustále proudí drobné elektrické výboje a v součtu pulsují v určitých frekvencích. Pokud jsou frekvence pomalé, organismus, tedy všechny fyzické i psychické procesy se zpomalí - krevní tlak, metabolismus, mentální procesy. Při nejnižších hodnotách frekvence upadne člověk do spánku. A naopak: při rychlých frekvencích se organismus zrychlí. AVS přístroj obsahuje speciální brýle s proměnlivým světlem a sluchátka se speciálním zvukem – ty vysílají smyslům do mozkového centra určitou potřebnou frekvenci, na kterou se mozek naladí. Tento jev se nazývá „efekt přeladění frekvence“ a popsal ho s několika týmy v letech 1921-1935 anglický psychofyzioneurolog Grey Walter. Jestliže uživatel nemůže usnout - mozek není svými silami schopen vyprodukovat pomalou frekvenci – AVS přístroj mozku vyšle tuto pomalou frekvenci, mozek se na ni naladí a – člověk usne. Tento princip používá AVS technologie pro všechny další účinky. Dnes odborníci na AVS technologii vědí, na jaké frekvenci mozku dochází k nejlepší koncentraci, na jaké k uložení informací do dlouhodobé paměti, která zmírňuje bolest apod. 
Americký vědec a psycholog Thomas Budzinski, PhD., který působil mimo jiné také jako poradce vlády USA a jako vedoucí psychologických výzkumů NASA (v letech 1980-1983) a Pentagonu (1983-1986), uvádí tyto základní účinky AVS přístrojů (pro samouživatele):
•    okamžité odstranění stresu a únavy
•    dodání energie (hluboká relaxace)
•    zrychlení učení a koncentrace
•    vysoká psychická odolnost
•    efektivní zmírnění nebo odstranění (příčin) depresí, potíží se spánkem, úzkostí, LMD, nesoustředěnosti, migrén, bolesti svalů, a další...
Nutno dodat, že tyto účinky se týkají pouze AVS přístrojů s ověřenou účinností. Pro Českou republiku a Slovensku je výhradním dodavatelem a garantem této technologie společnost Galaxy. Podrobnější informace najdete na: www.audiovizualni.blog.cz a www.galaxy.cz.

AVS technologie si prodělala batolecí krůčky v letech 1960-1970, mj. pod vedením dvou nositelů Nobelových cen. Pubertu strávila pod křídly kosmického a vojenského výzkumu v NASA a Pentagonu. Do dospělosti vstoupila v roce 1989, kdy byl na volný trh v USA uveden první AVS přístroj určený široké veřejnosti. V České republice dnes AVS přístroje používá armáda, například elitní jednotka URNA, vrcholoví sportovci, významní lékaři, fakultní nemocnice, ale nejvíce běžní uživatelé.

Thomas Budzinski, který pracoval v letech 1980-1983 jako šéfpsycholog Pentagonu (oddělení US Air Force), říká o prvních začátcích: „Stimulovali jsme piloty letadel před startem. Chvíli trvalo, než jsme vyvinuli vhodný program, ale poté jsme už dosahovali velmi dobrých výsledků. Piloti byli po použití přístroje koncentrovanější a v plné koncentraci zůstali o desítky minut déle“.
 

 

 
Publikováno: 18. 4. 2011 | Počet zobrazení: 5307 článek mě zaujal 955
Zaujal Vás tento článek?
Ano