rosler murr Schunk

HENNLICH CEMA-TECH: Odborníci na centrální mazání, dávkování maziv a mazací techniku

S problematikou mazání strojů, dávkování maziv, či přečerpávání maziv přichází do styku drtivá většina průmyslových firem. Dlouhodobě se řešení této problematiky v ČR a SR věnuje odštěpný závod CEMA-TECH společnosti HENNLICH, která je součástí evropské skupiny HENNLICH. CEMA-TECH je renomovaným dodavatelem centrálních mazacích systémů LINCOLN/SKF, systémů ABNOX pro dávkování maziv a mazací techniky do všech odvětví průmyslu. 

 

Centrální mazání: Tisíce komplexních dodávek
Za dobu fungování realizovali odborníci firmy CEMA-TECH tisíce komplexních dodávek centrálních mazacích systémů prakticky do všech odvětví průmyslu. „U dodávek centrálního mazání poskytujeme našim zákazníkům komplexní služby, od technického poradenství a návrhu systému, přes dodávku komponentů, montáž a uvedení do provozu až po servis a dodávku náhradních dílů,“ vypočítává šéf divize Milan Dvořák. CEMA-TECH využívá  komponentovou základnu a know-how největšího světového dodavatele centrálních mazacích systémů,  firmy LINCOLN. Tyto komponenty jsou prověřeny na milionech aplikací po celém světě, včetně extrémních podmínek, jako jsou vysoké teploty v Africe nebo Austrálii, či kruté mrazy na Aljašce či Sibiři.
S nedávným vstupem firmy LINCOLN pod křídla koncernu SKF se CEMA-TECH stal autorizovaným distributorem mazacích systémů SKF. „Portfolio systémů a komponentů firmy se tak rozrostlo i o další značky koncernu SKF, jako jsou VOGEL, SAFEMATIC, MECA FLUID a další,“ dodal Milan Dvořák.
Výhodou centrálních systémů oproti manuálním je skutečnost, že mazivo je dodáváno do ložiska v krátkých intervalech, po malých dávkách a za provozu stroje. V ložisku je tak stále optimální množství maziva, což vede k výraznému prodloužení jeho životnosti a následně ke snížení provozních nákladů celého stroje. Investice do zavedení centrálního mazání mají velmi rychlou návratnost. 

Systémy ABNOX pro dávkování maziv
V návaznosti na stále četnější požadavky řešení problematiky dávkování maziv ze strany zákazníků, rozšířila divize CEMA-TECH portfolio dávkovacích systémů o sortiment předního světového výrobce těchto zařízení, švýcarské firmy ABNOX.
Tyto systémy nacházejí své uplatnění nejčastěji v automobilovém průmyslu při kompletaci sestav na montážních pracovištích.
K dispozici je široké spektrum čerpacích stanic, dávkovacích ventilů, aplikátorů a dalšího příslušenství. Firma ABNOX je rovněž výrobcem velmi kvalitní mazací techniky a techniky pro přečerpávání maziv. Rovněž tyto komponenty jsou již nyní v sortimentu divize CEMA-TECH.

Mazací tecchnika
Divize CEMA-TECH se zabývá rovněž dodávkami mazací techniky, kam patří mazací hlavice, mazací lisy (dekalamitky) a přístroje (mazací vozíky), kapací maznice a automatické maznice značek PERMA, SIMALUBE a SKF. Zajišťuje také techniku pro přečerpávání maziv, olejoznaky, odvzdušňovací filtry a komponenty rozvodů maziva. V sortimentu jsou také maziva, mazací zařízení a další komponenty SKF MaPro.
 

 
Publikováno: 21. 7. 2014 | Počet zobrazení: 2376 článek mě zaujal 508
Zaujal Vás tento článek?
Ano