IBM Rosler murr Schunk

Motorové oleje s unikátní technologií

Na motorové oleje jsou vyvíjeny extrémní nároky v podobě mrazivého arktického počasí nebo naopak letního saharského tepla, ale i každodenní jízda v přeplněné městské dopravě, opakované zastavování a rozjíždění vytváří na olej náročné podmínky. 

 

Proto vývojem ve společnosti Shell přispívají k lepším a odolnějším mazivům. Koncem května představila společnost Walmsley enterprises international, oficiální dovozce olejů a maziv Shell do ČR a na Slovensko, inovované portfolio olejů Shell Helix Ultra vyrobené zcela novou technologií. Jde o oleje s výrazně zdokonalenými funkčními vlastnosti, jako je stabilnější viskozita nebo lepší ochrana proti opotřebení.
Tento klíčový produkt obsahuje syntetické základové oleje vyrobené ze zemního plynu. Díky této nové technologii Shell PurePlus se mění zemní plyn na průzračný, vysoce čistý základový olej, prakticky bez nečistot běžně obsažených v ropě. Zemní plyn se nejprve převede na syntézní plyn, který se poté zkapalní za využití takzvané Fischer-Tropschovy syntézy. Následnou rafinací vzniknou různé finální výrobky.
Základové oleje tvoří až 90 % objemu motorového oleje a jsou tak klíčovou složkou každého prémiového maziva. Mají velmi stabilní viskozitu, vysokou oxidační stabilitu a nízkou míru odparnosti.
Motorový olej Helix Ultra ve spojení se zdokonalovanou technologií aktivního čištění (Active Cleansing Technology) umožňuje, dle vyjádření výrobce, udržovat čistotu motoru srovnatelnou se stavem nového motoru. 

Mezi jeho hlavní přínosy patří:
- Stabilní teplotně-viskozitní vlastnosti - Díky stabilní viskozitě ve velmi širokém rozsahu teplot zajišťuje olej vynikající ochranu motoru při studeném startu a zároveň dostatečnou sílu mazacího filmu při extrémních provozních teplotách.

- Vysoká oxidační stabilita - Vysoké provozní teploty a dlouhé výměnné intervaly podporují tvorbu volných radikálů v motorovém oleji. Ty způsobují oxidaci molekul oleje, vytvářejí nerozpustné částice (černý kal) a korozivní kyseliny. Nový základový olej je schopen odolávat těmto extrémním teplotám, aniž by docházelo k jeho oxidaci.

- Zvýšená úroveň čisticích schopností - Při spalování paliva a postupném stárnutí motorového oleje vznikají usazeniny, které snižují výkon motoru. Speciální čisticí přísady v oleji rozpouštějí škodlivé nečistoty, a přispívají tak k vyššímu výkonu motoru, jeho ochraně a efektivnějšímu využití paliva.

- Střihová stabilita - Kombinace vysokých teplot, intenzivního mechanického namáhání a rychle se pohybujících částí motoru může vést k poškození dlouhých řetězců molekul a jejich přetržení - takzvaný „střih“. Tím se vrstva oleje ztenčí a nechrání motor odpovídajícím způsobem. Díky až třikrát vyšší střihové stabilitě maziva je zachována správná úroveň viskozity a tedy i ochrana motoru po celou dobu trvání výměnného intervalu.
 

 
Publikováno: 21. 7. 2014 | Počet zobrazení: 2178 článek mě zaujal 548
Zaujal Vás tento článek?
Ano