Schunk

Neturen staví v ČR svou první evropskou továrnu na kalené dráty

Japonská skupina Neturen otevřela v průmyslové zóně Triangle na Žatecku svoji první továrnu v Evropě s investicí 450 mil. Kč. Firma má 14 dceřiných společností a 5 poboček v Asii a severní Americe. Celkově by skupina, která kalí ocelové dráty pro další výrobu pružin do automobilů, měla zaměstnat v regionu ca 40 lidí.

 

„Jedním z důvodů, které jsme při výběru lokality pro umístění našeho výrobního závodu zvažovali, je místní potenciál pracovní síly, zejména mezi studenty,“ vysvětlil výkonný ředitel Neturen Czech Šigeru Mizoguči. Výstavba má být ukončena do konce roku, v lednu příštího roku se mají instalovat technologie, aby v dubnu mohla začít výroba. Kapacita závodu kompletně vybaveného japonskými technologiemi je 500 t materiálu na výrobu ocelových pružin. Výchozí surovinu firma odebírá od německé společnosti Saarstahl AG a po indukční úpravě, čímž se zlepší její vlastnosti, ji bude dodávat výrobcům pružin do automobilů v ČR i jinde v Evropě.
Na průmyslovou zónu Triangle, která vznikla na místě bývalého vojenského letiště, se chystá další investor. Jde o  jihokorejského výrobce pneumatik Nexen Tire, který zvažuje umístění svého závodu v ČR kvůli rozšíření dosavadních výrobních kapacit. Investice by měla přesahovat částku 10 mld. Kč a vytvořit asi 1000 pracovních míst. Asociace exportérů odhaduje, že ve finále by mohl projekt vytvořit pracovní příležitosti až pro dalších šest až deset tisíc lidí v dodavatelských firmách. Podle analytiků jde o přelomovou investici, která ale posílí závislost české ekonomiky na 

 
Publikováno: 21. 7. 2014 | Počet zobrazení: 1321 článek mě zaujal 342
Zaujal Vás tento článek?
Ano