rosler murr Schunk

Nové multifunkční frézovací a soustružnické obráběcí centrum MCU 630VT-5X od předního výrobce KOVOSVIT MAS, a.s. řízené moderním CNC systémem Sinumerik 840D SL

Inovace technologií za účelem snižování nákladů, snižování ekologických dopadů a zvyšování produktivity. Tak se dají na počátku v 21. stolení charakterizovat hlavní kroky všech významných výrobců i dodavatelů za účelem zvyšování konkurence schopnosti na světových trzích napříč technickými obory. Čerpání zkušeností ze stabilních, na trhu zákazníky ověřených produktů a jejich neustálá modernizace jsou nutnými faktory při vlastních inovativních projektech.   

 

MCU 630V-5X je léty a desítkami spokojených zákazníku prověřený souvisle řízený 5osý frézovací stroj pro přesné a produktivní obrábění, který si svoji pozici na trhu vydobyl nikoli množstvím, ale kvalitou a individuálním přístupem. Stroj vyniká bezkonkurenční robustní nosnou konstrukcí, která skrze tuhost přináší stabilitu a dlouhodobě stálou kvalitu obráběných rovinných i obecných tvarových ploch. Pro oko technika je dostatečně vypovídající pohled na obrázek na skelet stroje s patrnou koncepcí horní gantry a otočně sklopný stůl.
Hlavními výhodami v porovnání s konkurenčními produkty jsou důležité detaily a to hlavně konstrukční. Jde o uložení vertikálního smykadla v saních. Mimo jiné i dvou-osý stůl je vybaven nejmodernějšími technologiemi. Těmi jsou tři torque motory s průtokovým chlazením a hydraulickou indexací v libovolné poloze. Stroj si našel své zákazníky zejména v oborech, jako jsou výrobci forem a nástrojů, přesného strojírenství a v neposlední řadě i v průmyslu energetickém a automobilovém. Potenciál má pro oblasti zdravotnických pomůcek.
Konkrétně se podařilo dodat a úspěšně předat stroj MCU 630V-5X v provedení se silovým vřetenem s průvlakovým a průtokově chlazeným motorem. Dodávka byla kompletně na klíč včetně technologie s moderními přístupy k obrábění, tak aby zákazník společnost Siemens Industrial Turbomachinery s.r.o. získal výrobní nástroj s několika násobně vyšší produktivitou oproti původnímu. Samozřejmostí je, že stroj byl osazen moderním CNC řídicím systémem Sinumerik 840D SL, který vyrábí německá mateřská společnost.
Na základě velmi dobrých zkušeností se KOVOSVIT MAS, a.s. rozhodl realizovat nabízející se inovaci stroje MCU. Zkušenosti byly získány nejen se strojem MCU, ale především s multifunkčním soustružnicko-frézovacím strojem MULTICUT, který je vhodný pro rotační dílce s rozměrovou charakteristikou typu válec. Pro doplnění portfolia o stroj, který bude kompletně obrábět složité součásti přírubového charakteru, bylo nutné stroj vybavit vysokými otáčkami na stole a uzamykatelným vřetenem. Tím výrobce a hlavně jeho potenciální zákazníci získali výrobní nástroj vhodný pro frézování, vyvrtávání, vystružování a především soustružení, které přináší ještě větší geometrickou kvalitu a přesnost na rotačních plochách s obráběným průměrem, až 1000 mm při otáčkách až 500 ot.min-1. Jelikož stroj vychází z předchozích, byl i pro multi-profesní centrum zvolen CNC systém Sinumerik 840D.
Předpoklady byly naplněny, první testovací „špony“ již padají ze stroje, první výsledky předznamenávají výborné vlastnosti. O takto inovovaný stroj mají již teď zájem přední tuzemští výrobci v oblasti leteckého průmyslu a první signály naznačují, že spolupráce bude i se zahraničními partnery v oblastech energetického a těžebního průmyslu. Jednoduše řečeno, stroj je vhodný pro každého kdo před, nebo po frézování nechce přepínat součásti na soustruh nebo karusel.

 

Přirovnání nakonec: Při velkých a náročných nákupech dáváte přednost komplexní péči na jednom místě tzv. „DONE IN ONE“ nebo raději několikrát parkujete a tím zvyšujete svojí produktivitu?

www.kovosvit.cz

 

 
Publikováno: 18. 4. 2011 | Počet zobrazení: 3942 článek mě zaujal 790
Zaujal Vás tento článek?
Ano