rosler murr Schunk

LASER World of Photonics 2011

Laserové systémy optimalizují průmyslovou výrobu, veletrh LASER World of Photonics 2011 nabízí ty nejnovější techniky zpracování materiálu pomocí laseru.  

 

Výroba automobilů, nářadí a strojů nebo fotovoltaiky: rychle, čistě a efektivně? Potom tedy jde o průmyslovou výrobu pomocí laseru a laserových systémů. Již od doby konání 1. ročníku veletrhu, od roku 1973, je oboru laser a laserových systémů věnován vlastní výstavní prostor. Zahrnuty jsou různé oblasti, letecká doprava, astronautika až po elektroniku či mikroprodukci.
V době od 23. - 26. května 2011 představí vystavovatelé z celého světa, ve čtyřech vyprodaných halách, své nejnovější komponenty, systémy, použití a služby photoniky. Se třemi základními tématy – „Laser a laserové systémy ve výrobě“, „Green Photonics“ a „Biophotonik and Life Sciences „ představí veletrh společně s World of Photonics Congress všechny obory optických technologií. Samozřejmě nebude chybět ani bohatý doprovodný program.

Laser a výroba
Výrobní technika 2009 byla po optice a optronice jednou z nejfrekventovanějších výstavních oborů. I letošní veletrh Laser World of Photonics se zaměří především na téma laser a laserové systémy ve výrobní technice. Moderní laserová technologie poskytuje efektivní a moderní zařízení pro zpracování materiálu a je tedy pro stále se zlepšující a efektivní výrobu nezbytná.

Optické technologie zajišťují vzrůstající kurz fotovoltaiky

Na veletrhu se představí inovativní výrobní metody. Současný nárůst v oblasti optických technologií potvrzují také výrobci výrobních prostředků pro fotovoltaiku: optoelektronické systémy se stále více používají ve strojích pro zhotovení fotovoltaických modulů a tak nárůstá efektivnost produkce. Stále více dokazuje laserová technika svoji převahu u procesů jako čištění, tavení, pájení, svařování a vrtání. Nepostradatelným se laser stal převážně při výrobě tenké vrstvy solárních článků. Výzkumy mluví v roce 2011 o nárůstu 10 – 20 %. Veletrh LASER World of PHOTONICS 2011 se ve dnech 23. - 26. května bude věnovat také fotovoltaické výrobě v rámci stěžejního tématu „Green Photonics“.

World of Photonics Congress – techniky výroby za použití laseru
Na kongresu World of Photonics Congress obdrží návštěvníci odborné informace opravdu z první ruky. Konference Lasers in Manufacturing (LIM 2011), organizována společností pro laserovou techniku - WLT, projednává oblasti nano.-, mikro,- a makrotechnologie, systémy a procesy. Současně s vědeckou částí programu umožňuje kongres díky svým přednáškám určité propojení průmyslu, vědy a výzkumu.

 

Dne 23. května pořádá zastoupení mnichovských veletrhů v ČR, Expo–Consult+Service, pro zájemce jednodenní zájezd za pouhých 1590 Kč. Pro ty, kdo chtějí navštívit veletrh individuálně či v jiném termínu, zajistí vstupenky a výhodné ubytování v okolí výstaviště.
Bližší informace jsou k dispozici na
www.expocs.cz.
 

 

 
Publikováno: 18. 4. 2011 | Počet zobrazení: 2964 článek mě zaujal 633
Zaujal Vás tento článek?
Ano