IBM Rosler murr Schunk

Obráběcí novinky ze země vycházejícího slunce

Společnost Misan uvedla na český trh několik nových modelů obráběcích strojů značky Yamazaki Mazak. Některé z nich se tak k nám dostávají prakticky vzápětí po své nedávné oficiální premiéře na odborných veletrzích IMT a JIMTOF.  

 


Modelové řady INTEGREX-e,- i, -j
Nejnovější řady strojů INTEGREX byly vytvořeny pro vysokou přesnost a produktivitu. Výrobci všude ve světě musejí vyrábět širší nabídku součástí ve stále menších a menších dávkách a zároveň s vysokou přesností a efektivitou, aby mohli úspěšně přežít v současném ekonomickém prostředí. To respektovala i společnost Yamazaki Mazak, když se zaměřila na vývoj víceúčelového obráběcího stroje dodávaného v několika typových řadách - e series, i series a j series, které pokrývají potřeby současného strojírenského trhu. Modely řady INTEGREX e-series jsou orientovány na vysoký výkon a široký rozsah procesů komplexního obrábění, řada i-series nabízí především vysokou produktivitu a efektivitu a INTEGREX j series láká uživatele na snadnou obsluhu a vysokou užitnou hodnotu při zachování příznivé pořizovací ceny.
Ortogonální kinematická struktura strojů, kterou najdeme u nových řad INTEGREX -e -i a –j series, zajišťuje zejména delší rozjezd osy Y, čímž se výrazně rozšiřují aplikační možnosti stroje.

Obr.1: popisek
Výrazná orientace na ergonomické aspekty provozu stroje přispěla ke zvýšení snadnosti obsluhy díky zlepšení přístupnosti obráběcího prostoru, pracovnímu osvětlení pomocí úsporných a výkonných LED diod, zásobníku nástrojů umístěném na přední straně stroje, větším obslužným panelem a řadou dalších prvků, které se uplatnily v koncepci nového stroje

QUICK TURN SMART 200, VERTICAL CENTER SMART 530C
Stroje řady Smart series jsou kompaktní zařízení poskytující vysoký výkon a  nepřekonatelnou přidanou hodnotu.
Nové obráběcí stroje řady QUICK TURN SMART a VERTICAL CENTER SMART byly odborníky velmi dobře přijaty jak na IMTS v Chicagu, tak při své prezentaci na tokijském veletrhu JIMTOF. Řada SMART v sobě kombinuje produktivitu, vysokou přesnost a spolehlivost, aby zajistila výkon, jaký uživatelé od strojů tohoto výrobce očekávají. Stroje jsou vybaveny řídicím systémem MAZATROL SMART CNC, nabízejícím snadnou obsluhu a programování s vysokou spolehlivostí. Všechny modely využívají souboru několika inteligentních funkcí a lineární válečková vedení, která společně s tradičně vysokou tuhostí nosných částí stroje zajišťují stabilní obrábění s vysokou přesností. Velké čelní okno umožňuje pohodlné sledování a kontrolu obráběcího procesu.

Obr. 2: popisek
Design stroje je zaměřen na ergonomii umožňující nekompromisní snadnost obsluhy a údržby


FJV-100/120 II

Frézovací centrum FJV-100/120 II bylo vytvořeno pro vysokou přesnost a efektivitu obrábění velkých součástí. Velké, vysoce přesné dvousloupové vertikální obráběcí centrum FJV-100/120 II, vzbudilo mimořádnou pozornost už při svém uvedení na mezinárodních veletrzích IMTS a JIMTOF v roce 2010. Opčně může být vybaveno aretací vřetene po 90° pro umístění úhlových frézovacích hlav zajišťující vyšší produktivitu díky čtyřstrannému nepřerušovanému povrchovému obrábění bez změny nástrojů. Vynikající výsledky při stranovém povrchovém obrábění lze dosáhnout pouhou změnou úhlové orientace vřetena nesoucí speciální upínací jednotku. Schopnost zařízení obrábět různorodé povrchy velkých součástí na jedno nastavení výrazně zvyšuje produktivitu stroje. Navíc je stroj vybaven i rozsáhlou řadou inteligentních funkcí jako je např. aktivní kontrola vibrací, nebo inteligentní tepelný štít, které zajišťují dlouhodobě vysoce precizní obrábění.

Obr 3: popisek
K usnadnění obsluhy stroje může výrazně přispět i úhlová hlava programovatelná v dialogovém systému Mazatrol, nebo konvenčních programových systémech EIA/ISO

Horizontální centrum NEXUS HM 6800-II (HM package)

Je určeno pro vyšší produktivitu při práci s obtížně obrobitelnými materiály. 
Nové horizontální obráběcí centrum HCN 6800-II HM je (jak napovídá zkratka označení Hard Metal – HM) určeno pro nejtěžší kalibr: tvrzené či těžko obrobitelné materiály používané např. v leteckém a kosmickém průmyslu, nebo při výrobě strojírenských celků pro energetiku. Jedná se například o titanové a další slitiny využívané v letecké výrobě, které jsou nyní obráběny mnohem častěji než dříve. Toto nové obráběcí centrum dokáže zajistit jejich opracování s vysokou efektivitou díky využití frézovacího vřetene s velmi vysokým krouticím momentem, výkonnějším servopohonům na osách X, Y a Z a robustnější základně stroje zaručující zvýšenou tuhost a stabilitu.

Obr 4: popisek
Koncepce krytování stroje poskytuje výborný přístup do obráběcího prostoru a nepřekonatelně snadnou obsluhu
 

 

 
Publikováno: 18. 4. 2011 | Počet zobrazení: 3921 článek mě zaujal 834
Zaujal Vás tento článek?
Ano