Hybridní vstřikovací stroj nabízí vysoký výkon a úsporu energie

Společnost Sumitomo SHI Demag představila novou řadu hybridních vstřikovacích lisů na plasty - Systec SP. Vstřikovací procesy s technologií Systec SP mohou být realizovány během 4 - 12 sekund co možná nejúčinnějším způsobem.

 

Stroje řady Systec SP byly vyvinuty pro speciální požadavky v obalovém průmyslu, a jsou vhodné pro širokou škálu aplikací - od výroby kbelíků, přes stohovací boxy až po krytky a uzávěry. Zařízení je už ve standardním provedení vybaveno inovativním pohonem activeDrive, který kombinuje vysoký výkon frekvenčně regulovaného motoru s hydraulickým čerpadlem a systém regulace procesu activeMotionControl.  Díky tomu pracuje Systec SP rychleji a s větší energetickou účinností než běžné technologie. S rychlejšími pohyby a vysoce dynamickou technologií vstřikování výrazně zvyšuje výstupní frekvenci (vstřikovací procesy mohou být realizovány během 4 - 12 s), zatímco výrazně snižuje spotřebu energie. Originální koncept hybridního pohonu ušetří podle výrobce během provozu až 60 % elektřiny.
Větší dynamika hnacích prvků umožňuje velmi krátké reakce, čímž přímo ovlivňuje kvalitu vyráběných dílů. Uživatelé oceňují rovněž velmi tichý chod stroje.
Hlavní charakteristiky řešení Systec SP:
Nově vyvinutá koncepce byla navržena na základě rychloběžného stroje El-Exis SP, a je vhodná pro zvládnutí vysokých požadavků v obalovém průmyslu. Hybridní vstřikovací stroj je díky své robustní konstrukci ideálním řešením pro dlouhodobé nasazení s minimálními náklady na údržbu. Integrovaná technologie activeMotionControl zajišťuje vysokou dynamiku, přesnost a opakovatelnost cyklu i stálost kvality při každodenní produkci. Díky kontrolnímu panelu osvědčené koncepce Demag NC5+ je umožněno snadné a intuitivní ovládání. Rozsah uzavíracích sil stroje je k dispozici od 1600 do 4200 kN.
Hybridní systémy servohydraulických pohonů nabízejí paralelní pohyby a krátké doby cyklu. Energeticky optimalizované hydraulické akumulátory umožňují vysoké rychlosti vstřikování, servořízení zajišťuje přesné polohování pro rychlé a přesné vstřikování a vysoký plastifikační výstup zajišťují elektrické přímé pohony s vysokým krouticím momentem.
Za pozornost stojí i propracované ovládací rozhraní. Tzv. dvojkliková strategie umožňuje rychlou navigaci a přístup na každé straně prostřednictvím maximálně dvou kliknutí. Systém nabízí tzv. aktivní tlačítka (activeKeys) pro přímý výběr obrazovek, které jsou přístupné nejčastěji a uživatelsky definované ikony, které mohou být nastaveny uživatelem. Ovládání usnadňují rychlá navigace pomocí kontextových tlačítek, funkční skupiny logicky souvisejících obsahů obrazovky, ale k dispozici jsou prostřednictvím funkce activeAdjust i individuální možnosti nastavení.
Vývoj vstřikovacího tlaku může být uložen jako referenční křivka s volitelnými tolerancemi a odezvu stroje lze nastavit na základě monitoringu tolerancí. Takové síly jsou graficky prezentovány a při zavírání formy lze využít omezení sil na základě ochranné křivky pomocí jejího monitorování.
NC5 plus - vše pod kontrolou
Osvědčený řídicí systém NC5 a uživatelské rozhraní je nyní ještě intuitivnější a nabízí více možností, jak individuálně ovlivnit a přizpůsobit výrobní proces. K hlavním výhodám podle výrobce patří:

• Snadné ovládání s přehlednou strukturou obrazovky a jasné rozložení kláves
• Riziko přeplnění snižuje přímý vstup z profilu tlaku vstřikování a automatické proplachování plastových tavenin po delším odstavení (čas lze nastavit)
• Rozšířené možnosti pro optimalizaci procesů: activeAdjust mohou být použity pro jakýkoli pohyb stroje (pohyb upínače, přepínání mezi vstřikovacím a udržovacím tlakem)
• Zamezení poškození formy pomocí aktivní ochrany activeQ
• Transparentní doba zpracování analýzy prostřednictvím úspor z referenčního cyklu - nominální / skutečné teploty
• Optimální individuální nastavení procesu a produktu, monitorování tlaku vstřikování, tlak a průběh vstřiku mohou být uloženy jako referenční křivky.

 

 
Publikováno: 18. 6. 2014 | Počet zobrazení: 1503 článek mě zaujal 260
Zaujal Vás tento článek?
Ano