Nové vyfukovací bloky pro PET lahve

Společnost Norgren rozířila svou nabídku pro obor výroby PET lahví o nový vyfukovací blok pro vyfukovací stroje pracující technologií Stretch Blow Moulding (SBM).

 

Nový vyfukovací blok, určený zejména pro výrobce, pro něž je rozhodující cena, je vhodný pro výrobu PET lahví o objemu do dvou litrů (v závislosti na době cyklu) a nabízí snadnou alternativu k přímo řízeným ventilům. Díky zkušenostem získaným při vývoji a výrobě špičkových produktů pro výrobce rotačních vyfukovacích strojů pro výrobu PET lahví dosáhli konstruktéři u nového vyfukovacího bloku životnost 10 miliónů cyklů.
Vyfukovací blok vyrobený z eloxovaného hliníku je vhodný pro středně čistý vzduch (třída 3.4.3 podle normy ISO 8573-1:2010). Pro regulaci dodávky vzduchu pro předvyfouknutí, vyfouknutí a pilotní dodávku vzduchu využívá solenoidem ovládané talířové ventily. Blok umožní při vyfukování dosáhnout provozního tlaku 4 MPa a průtoku do 3,0 m3/h. Díky době odezvy 8 až 10 ms je proces vyfukování rychlý a objem výroby velký.
Blok je schopen pracovat při okolní teplotě do 50 °C a odolává teplotě tlakového média do 30 °C. K dispozici je široká škála příslušenství, včetně konektoru (s nímž má blok stupeň krytí IP65) připojovací desky pro snadnou instalaci a tlumiče pro tišší chod. Volitelně lze dodat i ventil pro zpětný odvod vzduchu, který dokáže v závislosti na aplikaci ušetřit až 45 % stlačeného vzduchu.
 

 
Publikováno: 12. 5. 2014 | Počet zobrazení: 1076 článek mě zaujal 239
Zaujal Vás tento článek?
Ano