rosler murr Schunk

Projekt MANURHIN představuje dva nové stroje

Projekt MANURHIN vyšel z období hospodářské krize díky úsporným opatřením bez větších ekonomických ztrát a tak mohl v kalendářním roce 2010 prodat do tuzemska ještě více strojů než v roce 2007, což byl doposud nejúspěšnější rok tohoto nejmladšího projektu v rámci firmy TAJMAC-ZPS, a.s.   

 

Ke konci března 2011 se ve firmě TAJMAC-ZPS vyrobilo celkově již 180 strojů MANURHIN a z toho plných 76 strojů bylo instalováno, předáno a fakturováno konečným zákazníků přímo od nás ze Zlína.
Kvůli znovu narůstající poptávce byli přijati noví zaměstnanci, v drtivé většině na montáž strojů. Protože jde vesměs o naše zkušené techniky, kteří k nám buď přešli z jiných projektů, nebo se k nám vrátili zpět po nedobrovolné pauze způsobené krizí, nijak jsme tím neohrozili harmonogram navýšeného odvádění strojů z montáže či kvalitu našich strojů. Vzhledem k tomu, že jsme si mohli do projektu vybírat z mnoha zájemců, oprávněně konstatujeme, že celková dovednost, zručnost a pracovní nasazení v po krizovém období zaznamenaly vůči původnímu stavu dokonce zlepšení.
K našim počátečním modelům, které jsem u nás začali vyrábět v roce 2006, tj. k dlouhotočným CNC automatům MANURHIN K’MX 413 a MANURHIN K’MX SWING přibyla v letech 2008 a 2009 nová modelová řada K’MX 432, 532, 632. Tato stavebnicová koncepce, na které pracovala naše konstrukce vícevřetených automatů se společně se zpětnou vazbou od našich zákazníků stala výchozím bodem při sestavování parametrů a technologických možností našich nových strojů pro rok 2011, které ve světové premiéře představíme zákazníkům na tradičních Zákaznických dnech, které se budou tento rok konat 14. – 15. dubna 2011 v areálu naší společnosti.
V dubnu tedy předvedeme kromě našich již tradičních modelů prototyp stroje K’MX 532 TREND. Vychází z komerčně úspěšné verze stroje K’MX 432 a proti stroji K’MX 532 je menší, snadněji seřiditelný a teplotně stabilnější. Pro zákazníky, který už vlastní stroj K’MX 432 bude velmi výhodný svým identickým pracovním prostorem a použitelným příslušenstvím. Potěšitelným faktem pro zákazníky bude určitě i to, že proti stávající verzi stroje bude nový K’MX 532 TREND i výrazně levnější. Pět nezávislých lineárních os umožní obrábět souběžně nejen osové operace, ale i souběžnou kombinaci soustružení a vrtání. V prodeji bude od května 2011.
Druhým novým strojem Projektu MANURHIN bude velmi očekávaný model K’MX 632 DUO, který bude souběžně se Zákaznickými dny předveden ve dnech 13. – 15. dubna 2011 i na specializované výstavě TURNING DAYS ve Villingen-Schwenningenu v Německu. Stroj je naprosto unikátní kombinací toho nejlepšího ze strojů K’MX SWING a K’MX 432. Se dvěma nezávislými nástrojovými suporty bude schopen obrábět dvěma noži současně, případně frézovat dvěma frézami paralelní povrchy, což pří délce zdvihu vřeteníku až 410 mm současně přinese nové technologické možnosti a vyšší produktivitu při obrábění hřídelí všeho druhu. Inovativní řešení vycházející z ekonomicky skvěle zkonstruovaného stroje K’MX 432 umožní, že i stroj K’MX 632 DUO bude pro zákazníky levnější, přitom ale produktivnější než mohutnější verze našeho jiného 6osého stroje MANURHIN K’MX 632. O stroj je již nyní zájem kromě Česka v Holandsku, Německu, Francii a Izraeli. V prodeji bude od května 2011.              

 

www.tajmac-zps.cz

 

 
Publikováno: 18. 4. 2011 | Počet zobrazení: 3387 článek mě zaujal 745
Zaujal Vás tento článek?
Ano