OnRobot Schunk

Přístroje pro použití i v náročných podmínkách

Mezi významné novinky, které představí společnost Ahlborn na veletrhu Amper, patří Datalogger nové generace V7 s dotykovým displejem, pro mobilní i stacionární použití a infračervené kamery Fluke s automatickým ostřením LaserSharp, které jako jediné zaručí vždy ostré snímky.

 

Datalogger ALMEMO 710 - Nová generace přístroje Datalogger V7 disponuje 10 měřicími vstupy pro všechny analogové i digitální D6 a D7 ALMEMO snímače. Nové digitální D7-snímače rozšiřují dosavadní systém o mnoho nových funkcí. Pracují s plně digitálním rozhraním pro připojení k přístroji a poskytují rychlý sériový přenos dat. Měřicí rozsahy D7-konektorů jsou nezávislé na měřicím přístroji a mohou být libovolně rozšířeny. Všechny připojené D7-snímače jsou vybaveny vlastním procesorem a pracují paralelně s frekvencí specifickou pro dané čidlo. Tím dosahují vysokou rychlost měření, která je nutná při dynamických měřeních. Individuálně lze nastavit časy odečtu hodnot rychlých a pomalých čidel.
Přístroj se vyznačuje jednoduchou obsluhou prostřednictvím přehledného, jasně strukturovaného menu. Měřené hodnoty a funkce jsou zobrazeny na velkém 5,7“ dotykovém grafickém displeji. Pro zobrazení parametrů, důležitých pro měření si lze nakonfigurovat vlastní uživatelské menu a naměřené hodnoty jsou pak ukládány do 8 MB flash paměti, nebo na SD kartu.
V D7-konektoru lze naprogramovat až 10 kanálů pro měřené a funkční hodnoty. To umožňuje použití převážně vícenásobných čidel (např. meteo) a připojení kompletních cizích přístrojů (např. chemických a energetických analyzátorů).
Napájení přístroje zajišťují dva lithiové akumulátory o celkové kapacitě 13,8 Ah. V režimu rychlonabíjení je dobíjecí doba 3 h.
Infračervané kamery Fluke - Nové termokamery nabízejí přesné měření až ze vzdálenosti 20 m a možnost výsledky analyzovat či protokol odeslat bezdrátově, přímo z místa měření. Pomocí bezdrátových modulů CNX lze zachytit až 5 dalších měření. Náhledy jsou k dispozici v reálném čase na odolném (3,5") barevném dotykovém LCD displeji s podsvícením. Rozsah měření teploty podle jednotlivých modelů je od -20 °C po +150 °C až +1200 °C (není kalibrováno pod −10 °C).
Kamery jsou optimalizovány pro použití v průmyslu, elektrotechnice a při kontrolách a diagnostice budov, např. pro kontroly elektrických rozvodů, umožňují ovládání jednou rukou. Díky přesné laserové technologii se lze s vysokou přesností zaměřit na cíl (červený bod laseru potvrdí, na co je kamera zaostřena).
Unikátní funkcí je systém ostření IR-OptiFlex, který nabízí pohodlí  automatického ostření a snadného ovládání i flexibilitu ručního ostření v jednom.  Jako jediná infračervená kamera v oboru nabízí díky vlastní technologii IR-Fusion možnost zaznamenávat automaticky ostřené video ve viditelném i infračerveném spektru, což umožňuje sledovat procesy v průběhu času, snadno vytvářet protokoly a řešit problémy po jednotlivých snímcích.
Patentovaná technologie umožňuje sloučení digitálních a infračervených snímků do jediného obrázku pro přesné zdokumentování problematických oblastí.
Kamery jsou zkonstruovány tak, aby vydržely pád z výšky 2 m a odolávaly vodě a prachu (krytí IP54), tlačítka jsou ovladatelná i v pracovních rukavicích, nebo lze jednoduše použít další užitečné funkce kamery jako hlasové poznámky.
www.ahlborn.cz


 

 
Publikováno: 14. 4. 2014 | Počet zobrazení: 1305 článek mě zaujal 270
Zaujal Vás tento článek?
Ano