OnRobot Schunk

Kollmorgen - ,,because motion matters,,

Společnost Kollmorgen je předním světovým dodavatelem pohybových systémů a komponent v oblasti automatizace a pro výrobce elektromechanických zařízení. Na základě více než 60letých zkušeností s navrhováním elektromotorů pro použití v robotice, při průmyslových výrobních procesech a odborných znalostí s řízením pohybu, dodává vhodná řešení pro optimální výkon, spolehlivost a snadnost použití. 

 

Integrací standardních a zakázkových řešení poskytuje koncovým výrobcům strojů požadovanou konkurenční výhodu, kterou potřebují k dosažení úspěchu.
Společnost Kollmorgen, s.r.o. vznikla v roce 1992 pod jménem Servo Motory Brno jako typická česká firma. Od roku 2001 se stala součástí skupiny Danaher Motion a v roce 2004 se přestěhovala do nových prostor výrobního závodu v CT parku Brně Modřicích.
Obchodní firma BIBUS s.r.o. se stala v letošním roce oficiálním distributorem výrobků Kollmorgen pro ČR. Hlavním kritériem pro volbu sortimentu a nového dodavatele byla především kvalita výrobků a poskytovaný servis. Řada servomotorů s permanentními magnety AKM, servozesilovači (řídicími jednotkami) AKD a planetovými převodovkami AKM skvěle doplňuje portfolio pro lineární techniku a oblast mechatroniky.
Servomotory Kollmorgen nabízejí vynikající poměr mezi krouticím moment a momentem setrvačnosti v širokém rozsahu rychlostí – včetně vysokorychlostních funkcí až do 8000 ot.min-1 pro standardní provedení a až 70 000 ot.min-1 pro speciální provedení. Firma se také zabývá vývojem technologií pro přímé pohony. Rotační motory s přímým pohonem (DDR) a lineární motory s přímým pohonem (DDL) jsou bezúdržbové, mají vyšší produktivitu a plynulý tichý chod. Sortiment doplňují přesné krokové motory pro ekonomické řízení pohybu. Normy jakosti a právní předpisy stanovující přísné hygienické požadavky na zařízení používaná v potravinářském a farmaceutickém průmyslu splňují omyvatelné motory řady Washdown food.
Kollmorgen nabízí moderní technologie řízení pro elektromotory s možností připojení k několika sběrnicím a řídicím rozhraním. Lze vybírat ze širokého rozsahu vstupních napětí a výstupních hodnot výkonu. Technologie řízení pohonů Kollmorgen je zdokonalena použitím řídicích automatů a softwarem pro konfiguraci elektromotorů. Řídicí jednotky Kollmorgen jsou univerzální a mohou pohánět široký sortiment standardních a speciálních motorů s nejrůznějšími typy zpětné vazby. Pohony se přizpůsobují měnící se technologii a mnohé jsou integrovány přímo do bezpečnostních řešení pro splnění nových směrnic pro bezpečnost strojů.
www.bibus.cz
 

 
Publikováno: 14. 4. 2014 | Počet zobrazení: 1716 článek mě zaujal 283
Zaujal Vás tento článek?
Ano