Schunk

Efektivní způsob, jak získat nové příležitosti a budoucí kontrakty

Za několik dnů se otevřou brány brněnského výstaviště a bude spuštěna jedna z největších mezinárodních odborných akcí v oblasti elektrotechniky, elektroniky, automatizace, ICT, osvětlení a zabezpečení - AMPER 2014. Od 18. do 21. března budou mít nejen odborníci, ale všichni návštěvníci jedinečnou možnost seznámit se s inovacemi a novými technologiemi v tomto segmentu a také se dozvědět, co je nového na poli elektromobility.  

 

Podle posledních informací se bude na veletrhu prezentovat přes 600 vystavovatelů z 20 zemí světa. A samozřejmě to není vše, návštěvníci budou mít možnost zúčastnit se více jak 35 tematicky zaměřených odborných přednášek, seminářů a konferencí pod vedením sedmi desítek přednášejících. Témata se budou dotýkat bezpečnosti v automatizaci, požární bezpečnosti, budoucnosti v energetice a elektronice, perspektiv v automatizaci, ostrovním, hybridním a free grid řešením, modernizaci měst a obcí, inteligentních budov a osvětlení, plošným spojům, elektronickým součástkám a elektromobilitě. Veletrh se koná pod záštitou Hospodářské komory ČR.
Ve veletržním areálu brněnského výstaviště se veletrh bude rozprostírat na 30 000 m2 plochy v moderních pavilonech P, V a F. Kromě již tradičních vystavovatelů, jako je ABB, Phoenyix Contact, Lapp Kabel či Wago Elektro, je  v prohlídce zapojena i řada nových firem z nomenklaturních oborů jako je elektroenergetika, vodiče a kabely, elektroinstalační technika a inteligentní elektroinstalace, výkonová elektronika a osvětlovací technika, pohony a napájecí soustavy. Stálé místo na veletrhu má i odvětví osvětlovací techniky, do nějž patří světelné zdroje, svítidla, přístroje a příslušenství včetně služeb v tomto segmentu.
V hale V budou připraveny trendy v oborech automatizace. Zde najdou návštěvníci techniku pro automatizaci, řízení a regulaci, programovatelné automaty (PLC) včetně příslušenství, mikrosystémy, roboty, automaty a manipulátory a také platební a pokladní systémy. I v tomto oboru automatizace jsou tradičními vystavovateli firmy jako např. Balluff CZ, Mitsubishi Electric Europe, Blumenbecker, Endress+Hauser Czech, Turck, AutoCont Control Systems a další. Speciální sekce bude věnována oblasti zabezpečovací techniky, kde např. tradiční český výrobce Jablotron Alarms představí nejnovější přírůstky ve svém portfoliu. Na rozrůstajícím se sektoru Informačních a komunikačních technologií se představí zhruba 40 vystavovatelů, jako např. antivirová firma Eset, mForce a další. Tento obor nabídne i pěkný odborný doprovodný program, např. seminář Podpora rozvoje ICT průmyslu.
Své poslání nabídne i tradiční sekce Optoniky, která letošním ročníkem veletrhu také posílila. Kromě představení optické a fotonické techniky a laserových technologií v hale F bude v rámci tohoto segmentu připraven další ročník odborného Fóra Optoniky. Přednášející odborníci z ČR a Slovenska se budou věnovat odborným tématům z relevantních oblastí optiky a fotoniky.

Živé zpravodajství
V živém vysílání na Amper Fóru budou denně promítány živé diskuze na aktuální témata v oboru, rozhovory o exponátech a službách veletrhu, pohledy očima návštěvníků, studentů či vystavovatelů na informačním kanále http://Elektrika.TV/live a souběžně na webových stránkách: http://www.amper.cz/, http://www.fccpublic.cz/, www.allforpower.cz, http://www.hybrid.cz/,http://www.prumyslovaautomatizace.com/.
Živé vysílání je svým rozsahem v oblasti výstavnictví v Evropě zcela jedinečné. Třicetičlenný zpravodajský tým zajistí přes 32 hodin živého vysílání z veletrhu v pavilonu P.

Soutěž o Zlatý Amper
Exponátům přihlášeným do již tradiční soutěže Zlatý Amper, se dostane speciální pozornosti. Komisi složenou z předních odborníků z ČVUT Praha, VUT Brno, ZČU Plzeň, VŠB-TU Ostrava, SAV a EZÚ Praha letos povede Prof. Ing. Radimír Vrba, CSc. Na základě hodnocení nejpřínosnějších exponátů veletrhu, jenž svými parametry reflektují současné trendy v oboru, komise udělí 5 ocenění Zlatý Amper a 5 čestných uznání.

Budoucnost elektromobility
Stejně jako v předchozím ročníku veletrhu se představí nejnovější trendy z oblasti elektromobility. Moderní řešení pro elektromobilitu jsou velmi pestrá a pokrývají širokou škálu dopravních prostředků od elektrokol, užitkových vozidel až po infrastrukturu, která je nedílnou součástí tohoto oboru. V rámci celého projektu bude mít tak veřejnost možnost seznámit se s různými způsoby nabíjení, se standardy a technickým využitím v praxi. Jedním z jejích hlavních podporovatelů v ČR je společnost ČEZ, která vystaví přehlídku svých elektrovozidel. Z kategorie menších užitkových elektrovozů budou zastoupeny menší elektromobily vhodné pro samosprávu, úpravu parků, odpadové hospodářství apod.
Aby si návštěvníci veletrhu mohli porovnat přepravu v dieselovém autobuse a autobuse poháněným čistě elektrickou energií, bude zajištěna kyvadlová doprava v rámci výstaviště zbrusu novým elektrobusem Škoda Perun od společnosti Škoda Electric.

 

 
Publikováno: 14. 4. 2014 | Počet zobrazení: 1462 článek mě zaujal 324
Zaujal Vás tento článek?
Ano