OnRobot Schunk

Investice za 40 milionů v ZVVZ Group

Dceřiná výrobní společnost ZVVZ Machinery, patřící do milevského holdingu ZVVZ Group, která se zaměřuje na výrobu strojírenských zařízení a vzduchotechniky pro jaderné elektrárny, zprovoznila v polovině února nové univerzální obráběcí centrum v investici za více jak 40 mil. korun.

 

Zprovoznění univerzálního obráběcího centra, které ukončilo úvodní etapu modernizace těžké obrobny, se zúčastnil i prezident Miloš Zeman. Na setkání se zaměstnanci ZVVZ GROUP uvedl, že přijel i „splatit“ řadu let starý dluh, neboť právě jeho vláda na jaře 2000 zablokovala dodávky vzduchotechniky ZVVZ pro íránskou Jadernou elektrárnu Búšehr. Chtěl by pomoci exportu na trhy Ruska a Ukrajiny, aby firma získala nové zakázky. Zároveň zopakoval, že je jednoznačně pro dostavbu třetího a čtvrtého bloku JE Temelín, neboť je to i v zájmu rozvoje českého jaderného strojírenství.
ZVVZ GROUP do jaderných elektráren vyvíjí, vyrábí a dodává vzduchotechnická zařízení jako např. ventilátory, chladiče vzduchu, automatické plynotěsné a vzduchotěsné uzávěry nebo přetlakové klapky. ZVVZ Machinery už před časem modernizovala přípravnu materiálu na vstupu do výroby a stroje v lehké obrobně. Nyní se dočkala i těžká obrobna. „Postupná modernizace výrobních technologií je součástí naší strategie,“ řekl Miloslav Skalický, výrobní ředitel dceřiné firmy ZVVZ Machinery. Nový univerzální stroj je v Jihočeském kraji unikátní, protože nikde jinde nemá podobné zařízení tak velký profil portálu. „Jde především o vyšší přesnost obrábění oběžných kol a skříní ventilátorů nebo tlakových uzávěrů pro jaderné elektrárny. Zároveň snížíme náklady, neboť klesnou výrobní časy a tím i pracnost,“ upřesnil Miloslav Skalický.
Významná část produkce holdingu, zaměřená na ventilátory a další strojírenskou produkci, podporující odsíření, odprášení a odlučování průmyslových zdrojů, které znečišťují ovzduší, míří na export. Jeho podíl na loňských tržbách dosáhl 32 % hlavně díky zakázkám v Rusku, Kazachstánu a Ukrajině, kde má obchodně – inženýringová firma ZVVZ – Enven Engineering dceřiné společnosti. Holding aktivně ale působí i v Polsku a Slovensku nebo na Balkáně. Jeho produkce se objevuje třeba i v Jižní Americe, Skandinávii nebo Německu. A jak sdělil Miloslav Mácha, generální ředitel holdingu, „moderní technologie zákazníkům zcela garantuje požadovanou kvalitu. Výrazně tím na trhu posílíme naše konkurenční postavení.“  /zz/
 

 
Publikováno: 14. 4. 2014 | Počet zobrazení: 1399 článek mě zaujal 282
Zaujal Vás tento článek?
Ano