Vertikální duo pro náročné aplikace

Obráběcí řešení v poněkud netradiční - zdvojené - podobě představila společnost Emco. Zařízení modelové řady VT 160 a VT 250 s levým a pravým strojem funguje jako duo varianta pro výrobní buňky.

 

Koncept stroje v podobě vertikálního pick-upu jako modulárního systému vychází vstříc požadavkům výrobních společností na vyšší kvalitu při současné vysoké flexibilitě údržby a nižších nákladech. Pravostranné a levostranné verze VT 160 a VT 250 a tři základní provedení dopravníků (s oválnou, meandrující a křížovou meandrující konstrukcí) přinášejí operátorům kompletní obráběcí řešení pro obrobky s průměry do 250 mm, hmotností do 8 kg a s výškou do 150 mm s 30 obrobky (ovál) nebo 50 obrobky (meandr). Integrace křížení dovoluje použití různých palet nebo obrobků.

Výkonná dvojčata
„Duo“ varianta přináší výkonný systém a technologické výhody. Hromadné operace, krátké časy nastavení a vybavení nástroji snižují prostoje. Optimalizované výrobní procesy a krátké časy tříska-tříska vytvářejí podmínky pro kompletní obrábění s vysokou kvalitou a efektivitou, kterou nabízí zdvojené dokončovací obrábění obráběného dílu (2 obráběné plochy s OP 10 a OP 20) a možnost produkce dvou různých obrobků (díl A na stroji 1, díl B na stroji 2). Toto automatizační řešení podporuje varianty specifických zákaznických provedení s, nebo bez nosiče obrobku (nebo palety), implementace v podobě duo varianty je kompaktní a úsporná na prostor a nabízí dobrý přístup pro zakládání polotovarů a vykládání obrobků.
Vedení a těsnění jsou chráněna proti odletujícím třískám, zcela uzavřené krytování umožňuje ekonomické a ekologické vyjmutí, pokud dveře stroje zůstanou uzavřeny i při vyjímání obrobku. A pro všechny tyto funkce vertikální Duo VT 160 a 250 ve verzi meandr s křížením a prostorem pro soustružníka vyžaduje plochu jen 21 m2. Oba stroje splňují přísné uživatelské požadavky - např. díky svařované ocelové konstrukci tuhého lože tlumícího vibrace. To platí i pro teplotně-symetrickou konstrukci vřeteníku. Vynikající tuhost je zajištěna také velkými vzdálenostmi mezi vedeními suportu a velikostí 45 u lineárního suportu.
Řešení pro širokou škálu aplikací
Digitálně řízený synchronní motor na hlavním vřeteni nabízí dostatečné rezervy i při těžkém obrábění s maximálními výkony 29 (VT 250) a 21 (VT 160) kW, otáčkami 5000 min-1 nebo 7000 min-1 a momentem 280/150 Nm. Přímo poháněné kuličkové šrouby s průměrem 40 mm s vedením a bezúdržbovými zubovými spojkami dosahují rychlosti až 60 m.min-1. Osa Z je chráněna proti svislému pohybu v případě výpadku sítě mechanickou kompenzací hmotnosti.
U strojů VT 250 a 160 je možné volit různé verze a opce. Kromě základního provedení bez osy Y, znásobuje výhody z kompletního obrábění verze s posuvnou osou revolverové hlavy a poháněnými nástroji. Volitelně je dostupná multifunkční upínací deska, která může být vybavena dalšími pevnými nebo poháněnými nástroji. To platí i pro dlouhé vrtáky a děrovací nástroje. Volitelně lze přidat lineární odměřovací systém, monitorování procesu a elektronické vyhodnocování.
 

 
Publikováno: 14. 4. 2014 | Počet zobrazení: 1149 článek mě zaujal 239
Zaujal Vás tento článek?
Ano