ITS OnRobot Schunk

Mazak představuje obrábění náročných materiálů

Také u českého zastoupení firmy Yamazaki Mazak byl počátek roku ve znamení zákaznických dnů. Letos jej zahájil odborný seminář „Nejnovější trendy v obrábění“, pořádaný ve spolupráci firem Mazak, Iscar, Renishav, technology-support aj. 

 

V průběhu tří dnů se v technologickém centru Mazak v Říčanech u Prahy vystřídala více než stovka zástupců českých firem, kteří zde měli možnost seznámit se s aktuálními produktovými novinkami a nabídkou zmíněných značek.
Při zahájení připomenul Stanislav Kovanda, prodejní manažer středoevropského zastoupení společnosti Yamazaki Mazak Central Europe (YMCE), jubileum vzniku pobočky v ČR, které na českém trhu působí již 10 let, a dvouleté působení českého technologického centra, které bylo zřízeno pro podporu zákazníků v technologické, servisní a prodejní oblasti. Kromě ČR funguje také pro Slovensko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Bulharsko, Slovinsko a země bývalé Jugoslávie.
V první dopolední sekci se prezentovaly firmy Iscar, Renishaw a Zoller, další blok byl věnován představení nabídky značek Mimatic, ChipBlaster a Kitagawa, a třetí část dopolední teoretické části pak byla v režii značek Nikken, Blaser a Wemac.
Jedním z klíčových partnerů semináře byla firma technology-support, která ve své expozici kromě systému vysokotlakého chlazení a filtrace ChipBlaster pro obráběcí stroje prezentovala svůj stěžejní produkt - technologický software GibbsCAM a softwarová řešení pro CNC programátory, a software CimatronE - CAD/CAM systém pro návrh a výrobu forem, lisovacích a postupových nástrojů.
V odpolední, tradičně prakticky zaměřené části, už přišly na řadu ukázky obrábění na předváděcích strojích v Technologickém centru.
Ve dnech 25. a 26. března naváže na tuto akci další ze série letošních vzdělávacích projektů Mazaku. V jeho technologickém středisku v Říčanech se bude konat další z odborných seminářů, tentokráte ve spolupráci firem Walter a Mazak pod názvem “Nejnovější trendy v obrábění nerezových, žárupevných slitin a slitin titanu”. Kromě dopolední teoretické části semináře, kde budou představeny možnosti nástrojů Walter a novinky Mazaku, budou v odpolední sekci jeho účastníci moci zhlédnout i praktické ukázky obrábění exotických slitin nástroji Walter na strojích Mazak, a seznámit se s  managementem strojů a nástrojů.
 

 
Publikováno: 14. 4. 2014 | Počet zobrazení: 1576 článek mě zaujal 269
Zaujal Vás tento článek?
Ano