Rosler murr Schunk

AMPER – ideální prostor pro navázání nových obchodních vztahů

Společnost Terinvest, organizátor veletrhu AMPER 2014, zve k účasti na největší odborné události v oblasti elektrotechniky, elektroniky, automatizace, ICT, osvětlení a zabezpečení, která se bude konat v termínu 18. - 21. 3. 2014 na brněnském výstavišti. 

 

Přípravy na 22. ročník mezinárodního veletrhu AMPER 2014 jsou v plném proudu. Každým dnem pořadatelé rozšiřují portfolio národních i mezinárodních vystavovatelů. Vzhledem k dosavadní frekvenci zpracovaných přihlášek se očekává přes 600 zúčastněných subjektů z více než 20 zemí světa. Veletrh nabídne také špičkový doprovodný program odborných konferencí a seminářů.

Na co se můžeme těšit
V největší a nejmodernější hale P brněnského výstaviště se bude prezentovat okolo 350 významných společností spadajících do nomenklaturních oborů elektroenergetika, vodiče a kabely, elektroinstalační technika a inteligentní elektroinstalace, výkonová elektronika a osvětlovací technika. Tradičními vystavovateli, kteří na letošním ročníku nebudou chybět, jsou firmy: POWER – ENERGO, ESTA, FULGUR BATTMAN, ENSTO Czech, KOČÍ – VALÁŠEK, Elpro-Energo, ELEKTROKOV ZNOJMO, SILENT – CZECH, LABARA, TOP CENTRUM - JAROSLAV NOVÁK, PZK BRNO, KLAUKE z. NITSCH, ELEMAN, OBZOR, výrobní družstvo Zlín, Arkys, KOPOS KOLÍN, GHV Trading, ELFIS, ZPA Smart Energy, OSMONT a ELEKTROSVIT Svatobořice.
Obor Pohony, výkonová elektronika a napájecí soustavy sice nepatří k největším, avšak svou kvalitou si každoročně na veletrhu udržuje své místo. Mezi stálé vystavovatele v rámci tohoto oboru patří významné firmy jako ČKD Elektrotechnika, Vacon, Elektropohony a  NES Nová Dubnica.
Své místo v hale P má i odvětví osvětlovací techniky. Počet společností z tohoto oboru a velikosti jejich výstavní plochy se každým rokem navyšují. Např. firma RestoreOne, jež se zaměřuje na oblast energetických projektů, navýšila plochu o 100 %. Dalšími vystavujícími jsou A - solutions, ELEKTRO - LUMEN, ELSTAV lighting, GRUPA MAROX, OSMONT, TRON Elektronické součástky a další. Jako obvykle se představí stálice ne veletrhu, jako např. ABB, PHOENIX CONTACT, WAGO ELEKTRO, GHV Traiding, Tritón Pardubice, DCK HOLOUBKOV, LAPP KABEL a další.
V hale V se návštěvníci budou moci seznámit s aktuálními příležitostmi a trendy v oborech automatizace, měření a regulace. V hojném počtu zde bude zastoupená technika pro automatizaci, řízení a regulaci, programovatelné automaty (PLC) a jejich příslušenství, mikrosystémy, roboty, automaty a manipulátory, platební a pokladní systémy a jiné.
V sektoru automatizace jsou zastoupena zvučná jména firem jako AutoCont Control Systems, BECKHOFF Automation, ifm electronic, BALLUFF CZ, BLUMENBECKER PRAG, ELVAC, AXIMA, Endress+Hauser Czech, Mitsubishi Electric Europe, Moravské přístroje, Murreletronik CZ, SICK, EUCHNER electric, Rockwell Automation, TECON, TURCK, OMRON či Pilz Czech. Z oboru měřicí techniky se tradičně přihlásila společnost TMV SS, BLUE PANTHER, GMC - měřicí technika, H TEST, Micronix, National Instruments, ROHDE & Schwarz – Praha, Seba - Dynatronic CZ,  Metra Blansko, TR instruments a nově společnost APOS BLANSKO.
Speciální sekce bude věnována firmám z oblasti zabezpečovací techniky. Novinky představí tradiční český výrobce elektronického zabezpečení budov JABLOTRON, Euroalarm nebo společnosti ASM, Comfis, FLAJZAR, KPZ electronics či TSS Group.
Vyšší počet vystavovatelů zaznamenává i sektor Informační a komunikační technologie, který letos bude zastupovat zhruba 40 firem, např. Eset, mForce, INTV a další. Tento obor bude mít také bohatý odborný doprovodný program, v rámci kterého lze navštívit např. seminář Podpora rozvoje ICT průmyslu na období 2014 +, který organizuje Czech ICT Alliance, CzechInvest a Česká kosmická kancelář.
Moderní hala F brněnského výstaviště nabídne atraktivní expozice firem z oborů Elektronických součástek a modulů, Výrobních zařízení a komponentů pro elektroprůmysl a Optické a fotonické techniky. Již tradičně se představí např. HARTING, SENO, Komax, FISCHER Elektronic, Thonauer a mnoho dalších. Pro návštěvníky, se zájmem o výrobní zařízení pro elektroprůmysl, budou k dispozici firmy jako např. MP Elektronik Technologie, PBT Rožnov p. R., Amtech nebo EFD Nordson.

Doprovodný program
Neodmyslitelnou součástí veletrhu je doprovodný program tvořený odbornými přednáškami, semináři, konferencemi, specializovanými fóry a setkáními. Pro letošní ročník se počet těchto vzdělávacích akcí ještě zvýšil - návštěvníci se tak mají možnost zapojit do více jak 35 tematicky zaměřených akcí pod vedením více jak 70 přednášejících. Témata seminářů se budou dotýkat bezpečnosti v automatizaci, požární bezpečnosti, budoucnosti v energetice a elektronice, perspektiv v automatizaci, ostrovním, hybridním a free grid řešením, modernizaci měst a obcí, inteligentních budov a osvětlení, plošným spojům, elektronickým součástkám a elektromobilitě. V rámci Optické a fotonické techniky je připraven v pavilonu F další ročník fóra OPTONIKA pod odborným dohledem České a Slovenské společnosti pro fotoniku.

ZLATÝ AMPER
Speciální pozornosti se dostane exponátům přihlášených do již tradiční soutěže ZLATÝ AMPER. Jde o soutěž o nejpřínosnější exponáty veletrhu, které svými parametry reflektují současné trendy v oboru. Přihlášené exponáty hodnotí odborná komise, kterou tvoří mimo jiné odborníci z ČVUT Praha, VUT Brno, ZČU Plzeň, VŠB-TU Ostrava, SAV a EZÚ Praha s předsedou komise Prof. Ing. Radimírem Vrbou, CSc. Na základě hodnocení udělí komise 5 ocenění ZLATÝ AMPER a 5 čestných uznání na slavnostním večeru prvního dne veletrhu.

AMPER FÓRUM
Tak jako v předchozím ročníku bude pokračovat živé vysílání v pavilonu P, kde organizátoři ve spolupráci s šéfredaktory odborných časopisů přinesou živé diskuse na aktuální témata v oboru, rozhovory o exponátech a službách veletrhu. Živé vysílání je svým rozsahem v oblasti výstavnictví v Evropě zcela jedinečné - více jak 30 členný zpravodajský tým zajistí přes 32 h živého vysílání z veletrhu. Všechny záznamy budou distribuovány na informační kanál http://Elektrika.TV/live a souběžně probíhat na webových stránkách: www.amper.cz, www.fccpublic.cz, www.allforpower.cz, www.hybrid.cz, www.prumyslovaautomatizace.com.

AMPER MOTION – budoucnost v elektromobilitě
Moderní řešení pro elektromobilitu pokrývají širokou škálu dopravních prostředků od elektrokol, užitkových vozidel až po infrastrukturu, která je nedílnou součástí tohoto oboru. Letošní AMPER MOTION představí nejnovější trendy z oblasti elektromobility. Jedním z hlavních podporovatelů v rámci ČR je již tradičně společnost ČEZ, která vystaví portfolio svých elektrovozidel. Veřejnost tak bude mít možnost seznámit se s různými způsoby nabíjení, standardy a technickým využitím v praxi. Z kategorie menších užitkových elektrovozidel budou zastoupeny menší elektromobily vhodné pro samosprávu, úpravu parků, odpadové hospodářství apod. Společnost ŠKODA ELECTRIC a.s. bude se svým novým elektrobusem Škoda Perun zajišťovat kyvadlovou dopravu v rámci výstaviště. Cestující tak budou mít možnost porovnat přepravu v "obyčejném" dieselovém autobuse a autobuse poháněným čistě elektrickou energií.

Projekty K+K a JobFair
Návštěvník nebo vystavovatel, každý má jedinečnou příležitost zapojit se do dvoudenního mezinárodního setkání Kontakt-Kontrakt (K+K), či navazujícího dvoudenního veletrhu pracovních příležitostí JobFair. V tuto chvíli je na projekt K+K registrováno již přes 190 účastníků ze 7 zemí. Regionální hospodářská komora Brno, hlavní organizátor akce, při přípravě spolupracuje se třemi českými a 31 zahraničními partnery. Po dva dny konání akce, tj. od 18. - 19. března, budou v hale V  probíhat obchodní schůzky s předem vybranými partnery, takže akce svým účastníkům garantuje maximální efekt při minimálních nákladech. Začínajícím exportérům nabízí ověření jejich konkurenceschopnosti pro vstup na mezinárodní trh. Po skončení projektu K+K volně navazuje JobFair, veletrh zaměřený na nabídku pracovních příležitostí, brigád, stáží a trainee programů pro absolventy technických středních a vysokých škol. Veletrh AMPER se každoročně těší vysokému zájmu studentů a JobFair je ideálním místem pro oslovení mladých lidí, kteří v budoucnu mohou najít uplatnění ve firmách.
AMPER 2014 se koná pod záštitou Hospodářské komory ČR a za aktivní spolupráce desítek mediálních a odborných partnerů a dalších významných institucí.
 

 
Publikováno: 17. 3. 2014 | Počet zobrazení: 2363 článek mě zaujal 566
Zaujal Vás tento článek?
Ano