rosler murr Schunk

Značení s úsporou bez nákladů

Jako první v České republice použila jihočeská Madeta značení bez zbytečných nákladů na obaly Elopak. Za použití pokrokové laserové technologie s lasery Solaris od Leonarda technology byly úspory prokazatelné.

 

Největší zpracovatel mléka v České republice, společnost Madeta hledala způsob, jak ušetřit náklady na výrobu mléka. Jedním z procesu ve výrobě mléka je jeho balení a následné značení datem výroby, směnou, číslem linky a datem spotřeby.
Používaná technologie inkjet inkoustové systémy jsou nákladným zařízením, vyžadující starostlivost o zařízení, spotřební materiály, jako je inkoust a solvent a taky pravidelný servis. Další stránkou je ekologie výroby. A jak zde ušetřit?
Změnou technologie značení z inkjet zařízení na pokrokové nové laserové systémy se sice musela provést investice do značícího systému, který nahradil zastaralou technologii, ale následné úspory jsou počitatelné. Laser nemá žádný spotřební materiál, nelije se do něj žádný inkoust nebo ředidlo. Životnost laserové CO2 trubice je u 10W laseru 45 000 hodin. Roční úspory při 24hodinovém provozu, se pohybují nad 100 000 Kč, což je markantní úspora.
Vícevrstvý obalový materiál Elopak zachovává svou svěžest produktu a jeho  dlouhodobé chuťové vlastnosti. Z toho důvodu není možné jej poškodit tak, aby byl ovlivněn obsah obalu. Laser značí do sváru dvou materiálu a to jen do horní lakované vrstvy. Nepropaluje další vrstvy a neovlivní negativně obsah. Jak nám sdělil Ing. Marek Haumer ze společnosti Leonardo technology, "každý z pěti závodů Madeta má své „speciality“ – produkty, které se mohou vyrábět právě a jen tam, a ne jinde, protože je právě tam – a ne jinde – umějí nejlépe. Jsme rádi, že právě v Madetě můžeme ukázat naši nejlepší laserovou technologii Solaris".

www.lt.cz
 

 
Publikováno: 17. 3. 2014 | Počet zobrazení: 1924 článek mě zaujal 471
Zaujal Vás tento článek?
Ano