rosler murr Schunk

Skladové vychystávací vozíky nové generace

Pro sklady budoucnosti a logistická centra bude rozhodujícím faktorem využití manipulační techniky nejen preciznost, bezpečnost a kompaktnost, ale také ohleduplnost k životnímu prostředí při optimálním výkonu překládky. Výrobce vysokozdvižných vozíků Still proto vyvinul vychystávací stroj EK-X do komplexních skladů s citlivým nákladem. 

 

Profil těchto silných strojů EK-X sahá daleko za klasické vertikální vychystávání. Díky nejmodernější technice s proporcionálními ventily, velmi jemným pohybům a bezestupňově regulovaným rychlostem zdvihu se ideálně hodí do komplexních logistických skladů.

Technologie
Vozíky disponují nejen programem pro úsporu energie Blue-Q, který stiskem tlačítka propojí příslušné úkoly přepravy s inteligentní optimalizací charakteristiky a ušetří tím až 10 % energie, ale rovněž zpětným získáváním energie při brzdění a spouštění. Takže čím delší používání, tím lze dosáhnout delšího provozu na jednu baterii. O rovnováhu rychlosti, výkonu překládky a bezpečnosti práce se stará inteligentní systém Optispeed regulací rychlostí jízdy v závislosti na výšce zdvihu a zatížení. Řidič tak může jet vyšší rychlostí při optimální bezpečnosti práce. Díky tomuto systému může vozík využít své výhody především při práci v úzkých uličkách, jezdit maximální možnou pracovní rychlostí až 13 km.h-1 a podávat optimální výkon překládky.
Vozíky EK-X umožňují i doplnění výbavy na přání, jako např. systém Safety-Light, který provádí monitoring v pracovní uličce pomocí modrého světelného kužele a informuje obsluhu pro zabránění případné možné kolize s chodci nebo jinými vozíky, nebo LED pracovní světlomety či větrací soustavu.

Pracoviště
Vývojáři se zaměřili také na kabinu a ergonomii pracoviště. V první řadě je z moderně řešené a prostorné kabiny zajištěn velmi dobrý výhled přes zvedací zařízení, pak se podařilo silně omezit hlučnost pojezdového a zdvihového motoru. Byl zredukován přenos vibrací na páteř a novinkou je koncepce řízení s nejmodernějšími snímači, která zajišťuje neunavující ovládání. I když je kabina dostatečně prostorná, vnější rozměry vozíku jsou výjimečně malé, proto je EK-X dobře použitelný např. i v těsných skladech. Díky jeho kompaktní konstrukci je umožněn poloměr otáčení 1732 mm.
 

 
Publikováno: 17. 3. 2014 | Počet zobrazení: 1925 článek mě zaujal 482
Zaujal Vás tento článek?
Ano