Schunk

Tradiční konference s novým názvem a koncepcí: Dny teplárenství a energetiky

Dny teplárenství a energetiky otevírají registraci pro účast na nejprestižnější konferenci v oboru, která se uskuteční ve dnech 23. až 25. dubna 2014 v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Letošní akce navazuje na 19 ročníků konference pořádané Teplárenským sdružením ČR, ale nyní s novou koncepcí a pod novým názvem. 

 

Jde o vrcholné setkání firem, VIP osobností a příznivců oboru teplárenství a energetiky. Téma konference „Budoucnost českého teplárenství a energetiky" přinese nové trendy a směry.
Dálkové zásobování teplem, na které je v ČR napojeno více než 1,5 milionu domácností, se ocitá ve složité situaci a jeho budoucnost může být nejistá. Ceny energetických surovin, emisní povolenky, přísné emisní limity, prolomení limitů těžby uhlí, úspory tepla – to všechno jej může ovlivnit. Dokáže se české teplárenství vyrovnat se všemi změnami a dokáže obstát v konkurenci s dalšími způsoby dodávek tepla?
Na tyto a další otázky se pokusí odpovědět nejen zástupci Teplárenského sdružení ČR a vrcholového managementu teplárenských a energetických společností a státní správy. Konference také přivítá jejich technické pracovníky, předsedy bytových družstev, starosty, představitele správy bytového fondu měst a obcí i technologické firmy. Po diskusích nad prolomením těžebních limitů pro potřeby tepláren nás čeká debata nad mírou její využitelnosti.
Na jednotlivých konferencích a seminářích se bude diskutovat nejen o technice a technologiích pro soustavy zásobování teplem a chladem, ale také o nových tématech, jako jsou energetická náročnost budov, rozúčtování nákladů na teplo nebo územní energetické koncepce, které s teplárenstvím úzce souvisí. Na hosty konference čekají také zajímavé exkurze – do uhelné teplárny v Opatovicích a malé vodní elektrárny Hučák.
Dny teplárenství a energetiky jsou příležitostí pro osobní setkání, diskuze i udržování kontaktů, které k podnikání neodmyslitelně patří. A jak uvedl Martin Hájek, ředitel Teplárenského sdružení ČR k 20. výročí konference, nejde pouze o změnu názvu a tváře celého projektu, ale i o vlastní program akce.

 

Aktuální informace lze najít na www.dny-tep-en.cz
 

 
Publikováno: 13. 2. 2014 | Počet zobrazení: 1544 článek mě zaujal 365
Zaujal Vás tento článek?
Ano