its murr Schunk

Kulatá krabička zlepší internet v budovách

Pod názvem Radio Dot System představila firma Ericsson elegantní řešení, které zcela mění trh s poskytováním mobilního internetu uvnitř budov. Švédský výrobce elektroniky tak reaguje na celosvětově rychle rostoucí poptávku po kvalitním mobilním připojení k internetu.

 

Ericsson Radio Dot System je škálovatelné řešení pro zlepšení pokrytí a zvýšení kapacity mobilního internetu uvnitř budov. Dokáže napojením na stávající infrastrukturu razantně zlepšit kvalitu mobilního internetu v budovách a poskytnout rychlé a kapacitně dostačující připojení prostřednictvím technologií UMTS a LTE. Zařízení bude na trhu k dispozici počátkem roku 2014.
Viditelná část, vysílací jednotka označovaná jako “dot” (tečka), má na první pohled nenápadný, ale elegantní kulatý tvar v němž je skryta revoluční anténa. Mobilní rádio ve tvaru disku je dostatečně malé, aby se vešlo člověku do dlaně (hmotnost vysílací jednotky je pouhých 300 g), ale poskytuje dostatek vnitřní pokrytí sítě pro davy. Tečky jsou připojeny a napájeny přes standardní internetové kabelové sítě LAN (kategorie 5/6/7) na vnitřní radiostanici, která je propojena se základnovou stanici, využívající stejnou technologii jako špičkové základnové stanice Ericsson Makro. To zajišťuje snadné upgrady a široké portfolio funkcí včetně integrace s různými typy sítí, řízení provozu v reálném čase apod.
Průlomové řešení je výsledkem více než dvouletého vývoje, při němž bylo využito 14 nových patentů. Systém nabízí širokou škálu scénářů pro vysoce kvalitní přístup k mobilnímu širokopásmovému připojení a hlasové služby v interiéru.
Současná řešení pro pokrytí signálem mobilních sítí uvnitř budov se soustředí především na zajištění hlasových hovorů. Po celém světě ale roste poptávka po mobilním internetu, kterou stávající technologie zatím neuměly uspokojivě řešit. Zařízení je podle výrobce první řešení, které dokáže skutečně razantně zlepšit kvalitu mobilního internetu v budovách.
Mobilní operátoři a vlastníci budov tak mají k dispozici velmi elegantní koncové jednotky, s nenápadným designem, které se připojují prostřednictvím ethernetového kabelu k sítové infrastruktuře. Ericsson Radio Dot System integruje správu síťových frekvencí tak, aby bylo možné flexibilně škálovat mobilní datovou síť uvnitř budov a připojovat nebo odpojovat jednotlivé vysílací jednotky.
Pro systém existuje několik typických scénářů, které řeší současné požadavky na mobilní internetové připojení. To je realizováno prostřednictvím technologií UMTS a LTE, což umožňuje ponechat kapacitu pro hlasové hovory ve standardu GSM a maximálně tak využít dostupných radiových síťových zdrojů. Řešení je zcela nezávislé na stávající síťové infrastruktuře a je možné ho připojit k naprosté většině existujících mobilních sítí po celém světě. Radio Dot System je také možné integrovat se sítí Wi-Fi provozovanou mobilním operátorem a řídit tak využívání mobilního internetu tak, aby měl koncový uživatel vždy nejlepší možné připojení, které je v danou chvíli k dispozici.
 

 
Publikováno: 18. 12. 2013 | Počet zobrazení: 2023 článek mě zaujal 388
Zaujal Vás tento článek?
Ano