its murr Schunk

První 20" tablet s rozlišením 4K je už k dostání i v Česku - za 4500 EUR

V polovině října se v autosalonu luxusních a sportovních automobilů SF Motors v Praze představil v české premiéře tablet Panasonic Toughpad 4K UT MB5. Jde o první 20" tablet na světě s Ultra HD rozlišením 4K. V prvním pololetí roku 2014 jej pak bude následovat specializovaný vysoce výkonný model ideální pro 3D modelování a CAD aplikace, vhodný pro technické profesionály, jako jsou konstruktéři, architekti a návrháři.

 

Rozlišení 4K odolného profesionálního tabletu nabízí až čtyřnásobek obrazových bodů než rozlišení Full HD – celkem 3840 x 2560 pixelů. Podle výrobce představuje rozlišení 4K schopnost spolupráce na dotykovém displeji s unikátním elektronickým dotykovým perem Panasonic, pracujícím s pixelovou přesností a s možností přidávání poznámek, revoluci v digitálním zobrazování. Díky pokročilému displeji a rozlišení je zvětšování, zmenšování a změna velikosti okamžitá a obraz je křišťálově čistý.

Nejlehčí a nejtenčí na světě
Toughpad 4K UT-MB5 byl navržen speciálně pro fotografy, marketéry a prodejce. Je vybaven velkým 20" displejem s poměrem stran 15 : 10 a hustotou zobrazení 230 dpi. S procesorem Intel Core i5 vPro, až 8 GB RAM a grafickým adaptérem NVIDIA GeForce, dokáže zobrazit videa v ultra vysokém rozlišení plynule a bez načítání do vyrovnávací paměti. Je ideálním nástrojem pro zobrazování grafiky, výkresů ve formátu A3, brožur a multimediálních dat.
Díky rozměrům a hmotnosti jde o nejlehčí a nejtenčí 20" tablet na světě - váží 2,35 kg a jeho tloušťka je 12,5 mm. Není to však rozhodně žádné “ořezávátko” - produkty Panasonic patří k evropské špičce v oblasti odolných profesionálních mobilních počítačů a Toughpad 4K UT-MB5 není výjimkou: vydrží pád z výšky až 76 cm (na spodní stranu, za provozu) a teploty v rozmezí +5 až +35 °C.

Vytvořen pro profesionály
Dodáván je s předinstalovaným systémem Windows 8.1 Pro, díky čemuž mohou firmy využívat všechny své stávající aplikace a kancelářské produkty. V kombinaci s příslušenstvím, jako je stolní kolébka a přenosné řešení, lze zařízení využít jako stolní počítač i jako tablet, takže návrháři a konstruktéři nemusí používat více zařízení.
Toughpad 4K UT-MB5 nabízí také všechna rozhraní potřebná k tomu, aby se stal praktickým pomocníkem v profesionálním prostředí: USB 3.0, slot pro kartu SD, konektor pro sluchátka a doplňkově i čtečku čipových karet. Kolébka navíc zajišťuje konektivitu přes rozhraní Ethernet a HDMI, po konektivitu na cestách je zařízení vybaveno rozhraními Bluetooth a WLAN.
Vestavěná přední kamera s rozlišením 1280 x 720 v kombinaci s 20" displejem umožňuje příjemné pořádání videokonferencí. Pevný disk SSD o kapacitě 256 GB spolu s možností rozšíření paměti pomocí SD karty poskytují dostatek prostoru pro uložení aplikací a dat.
Výkonný model Toughpad 4K Performance, který bude dostupný od prvního pololetí roku 2014, je určen pro navrhování v aplikacích CAD a 3D simulaci. Bude vybaven výkonnějším procesorem Intel Core a grafickým adaptérem NVIDIA. Tento nový výkonný model, který může nahradit tradiční pracovní stanici pro CAD, udělal vynikající první dojem na společnost Dassault Systemes, specializovanou na CAD a 3D konstrukční software.

Unikátní elektronické dotykové pero
Tablet lze doplnit elektronickým dotykovým perem Panasonic, jehož ovládání je vysoce intuitivní a umožňuje volné kreslení, přidávání poznámek a psaní jako na papíře. Své vysoké přesnosti dosahuje díky schopnosti rozeznat každý jednotlivý obrazový bod na displeji tabletu pomocí infračervených signálů a s tabletem komunikuje pomocí rozhraní Bluetooth, čímž se odlišuje od běžně používaných kapacitních digitizérů. Dokáže také rozeznat a zaznamenat sklon pera a rozlišuje 2048 úrovní přítlaku, takže pohyby ruky při kreslení nebo psaní jsou dokonale reprodukovány do nejmenší podrobnosti. „Existuje široká paleta neuvěřitelných aplikací vhodných pro tento tablet, které využijí fascinujících vizualizačních schopností technologie s rozlišením 4K,“ říká Jan Kaempfer, Marketing Director ve společnosti Panasonic Computer Product Solutions.
 

 
Publikováno: 18. 12. 2013 | Počet zobrazení: 1994 článek mě zaujal 399
Zaujal Vás tento článek?
Ano