rosler murr Schunk

Moderní a přesná měřicí technika s dlouholetou tradicí

Přední světový výrobce ručního elektronického testovacího a měřicího vybavení, společnost Fluke Corporation, je známa po celém světě odolností a flexibilitě svých výrobků vyhovujících i velmi drsným podmínkám.   

 

Nová termokamera Fluke TiS s nechlazeným mikrobolometrickým (FPA) senzorem s rozlišením 120 x 120 pixelů doplňuje stávající nabídku termokamer Fluke o přístroj pro měření a zobrazování teplotních polí v méně náročných aplikacích. Robustní širokoúhlá termokamera Fluke TiS je optimalizovaná pro diagnostiku stavebních konstrukcí. Je vybavena plnobarevným LCD displejem se zvýšenou teplotní citlivostí <= 0,1 C (100 mK). Fluke TiS je ve své kategorii špičkovým a cenově nejdostupnějším přístrojem vyhovujícím navrhovaným normám RESNET pro infračervená zařízení. Jde o jedinou termokameru v této třídě, která umožňuje ruční ostření. Oceňované provedení s třemi ovládacími tlačítky usnadňuje intuitivní obsluhu a navigaci v přehledném menu. 
Termokamera je ideální nástroj pro monitorování teplotních polí stavebních konstrukcí a procesů. Technické parametry a velmi příznivá cena předurčují tento přístroj k častému používání v široké škále stavebních diagnostik. Spolehlivost, provozní odolnost a snadné ovládání ocení nejen pracovníci stavebního dozoru a technici HVAC, ale i energetičtí auditoři, izolatéři, instalatéři, elektrikáři, projektanti, konstruktéři a mnozí další.

Tester izolačního odporu Fluke 1555 a přepracovaný model 1550C umožňují digitální testování izolace až do 10 kV, což z nich činí ideální přístroje pro širokou škálu vysokonapěťových zařízení, například rozvaděče, motory, generátory a kabely. Testery izolace Fluke si nyní dokáží poradit s celým rozsahem testovacích napětí specifikovaných v normě IEEE 43-2000. V nabídce je tříletá záruka společně s bezpečnostní kategorií CAT IV 600 V, což představuje nejlepší hodnotu ve své třídě. Díky ukládání naměřených hodnot a počítačovému rozhraní představují modely 1555 a 1550C dokonalé přístroje pro použití v programech preventivní nebo prediktivní údržby určených k identifikaci potenciálních závad zařízení, ještě než k nim dojde.

Nový digitální multimetr Fluke 233 True-rms s odnímatelným displejem nabízí naprostou flexibilitu v neobvyklých situacích při měření. Odnímatelný displej lze umístit mimo přístroj tak, aby na něj bylo dobře vidět, a multimetr tak, aby poskytoval při měření nejlepší podmínky. Odpadá neustálý zápas s kabely a přístroji v nepřístupných místech. Nyní lze měřit na těžko dostupných místech, kde jsou stroje a panely fyzicky odděleny od nadproudového spínače nebo odpínače, nebo se používají v prostorech, kam je uživateli přístup zakázán, například v čistých provozech nebo v nebezpečných zónách.
Digitální multimetry Fluke 27 II a 28 II představují nový standard pro provoz v nepříznivých podmínkách a zároveň nabízejí možnosti a přesnost pro řešení většiny problémů s elektřinou. Oba digitální přístroje jsou konstruovány v kategorii IP 67 (vodotěsné a prachotěsné), pro schválení MSHA (v řízení) a poskytují větší rozsah provozních teplot od –15 do +55 °C a 95 % vlhkosti. Při teplotě –40 °C je lze používat až po dobu 20 minut.  Multimetry jsou také konstruovány a testovány na odolnost vůči pádu z výšky 3 m. Nová řada multimetrů Fluke 20 je sestrojena pro měření v nejnáročnějších podmínkách.

Nový Vibrační tester Fluke 810 pomáhá k eliminaci neplánovaných odstávek výroby, prevenci opakujících se problémů a k stanovení prioritních oprav. Fluke 810 nabízí zcela nový přístup k vibračnímu testování. Unikátní diagnostická technika pomáhá rychle odhalit mechanické problémy zařízení. Přístroj dává možnost být vždy o krok napřed před závadou. Jednoduše řečeno, umožňuje udržovat věci v neustálém chodu.

Fluke ScopeMeter serie 190 nabízí rychlost a výkonnost. Tento přenosný ruční  přístroj je vhodný pro aplikace s vyššími požadavky, které běžně zvládají pouze stolní osciloskopy. S šířkou pásma až do 200 MHz, 2,5 G vzorků za vteřinu a s pamětí o hloubce 27 000 bodů pro jeden vstup, je vhodný pro techniky, kteří potřebují schopný a vysoce výkonný osciloskop v příručním a bateriovém provedení.
Plně barevný displej umožňuje snadnější identifikaci jednotlivých průběhů, zvláště když se zobrazuje velká amplituda nebo překrývající se křivky na displeji. Barevné popisky ke křivkám jsou jasně směrovány ke křivkám. Kontrastní displej je velmi dobře čitelný v různých světelných podmínkách. Na jedno nabití akumulátoru je zaručen až 4 hodinový provoz.

Laserové přístroje na měření vzdálenosti Fluke 411D, 416D
používají nejmodernější technologií měření vzdálenosti. Přístroje jsou velmi přesné, odolné s rychlým měřením. Jednoduchá konstrukce s jednotlačítkovým ovládáním znamenají úsporu času při měření. Oba přístroje jsou vybaveny přesným tenkým laserovým paprskem, který je viditelný i na vzdálených objektech. Na rozdíl od ultrazvukových měřicích přístrojů u nich nedochází k chybám způsobeným nežádoucími objekty v blízkosti dráhy měření. Dokáží určit vzdálenost s přesností ± 3 mm (411D) ± 1,5 mm (416D). Kompaktní profesionální přístroje jsou určeny pro vnitřní a omezené venkovní použití až do 3500 m nadmořské výšky. 

 

www.fluke.cz
 

 

 
Publikováno: 25. 3. 2011 | Počet zobrazení: 3217 článek mě zaujal 751
Zaujal Vás tento článek?
Ano