IBM Rosler murr Schunk

Strojírenská výroba na zakázku.

Ve výrobním závodě firmy Strojírny Olšovec se zabývají zakázkovou strojírenskou výrobou již přes 20 let. Široká nabídka zahrnuje zakázky od drobných zámečnických prací, přes výrobu rozměrných svařenců až po stavbu strojů do hmotnosti 8000 kg, včetně prací na CNC frézovacích centrech.

 

Jelikož se společnost řídí heslem "vše pro zákazníka", vychází vstříc zpřísňujícím se zákaznickým požadavkům a s tím jde ruku v ruce i modernizace strojového parku. Moderní technologie se dostávají postupně do všech průmyslových odvětví, strojírenství nevyjímaje. Vzhledem k tomu, jak jsou CNC technologie nezbytné, doplnila firma strojní vybavení o další moderní stroje, jako jsou např. CNC frézovací centrum TAJMAC-ZPS MCFV 1260 a CNC frézovací karusel HONOR_SEIKY ECOMA HD-VL125.   
Svým zákazníkům nabízí obrábění ve čtyřech segmentech: soustružení, frézování, vrtání a vyvrtávání. Firma Na zakázku opracuje dodané polotovary např. svařence, výpalky, odlitky, výkovky aj. Ve všech je materiálem ocel, ocelolitina, manganová ocel a nerezové oceli. Maximální rozměry obrobků u frézování jsou do délky 3500 mm, šířky 1500 mm a výšky 1250 mm. Maximální průměr soustružení je 2700 mm a max. délka 4500 mm. Maximální rozměry obrobků u vrtání a vyvrtávání: délka 4000 mm, šířka 2000 mm, výška 2000 mm a hmotnost do 8000 kg.
Firma získala certifikovaný systém jakosti podniku dle normy ČSN EN ISO 9001 a ČSEN EN ISO 3834-2.

V zámečnickém oboru nabízejí strojírny střihání a ohýbání, svařování a pálení. Materiály pro obě skupiny jsou: ocel tř. 11, 12, 15 a nerezové oceli tř. 17. Maximální rozměry polotovarů u stříhání a ohýbání: délka 6000 mm, šířka 4000 mm, tloušťka 16 mm, hmotnost do 3,2 t.

Stavba strojů je rozdělena do kategorií: vodní hospodářství, zpracování kamene a štěrkopísku, energetika, potravinářství, cihlářská výroba a doprava. V nabídce je kompletní výroba strojů popř. samotných dílců a to např.: drtiče (kladivové, čelisťové aj.), třídiče, skříňové podavače, míchací zařízení, dopravníky, stroje dle dokumentace vlastní nebo předané zákazníkem.
Mimo základní výrobu poskytují strojírny i služby pro vodní hospodářství, zpracování kamene a štěrkopísku (generální opravy a servis drticí techniky, opravy lodí a remorkérů, opravy plovoucích lodí a elevátorů). Firma připravuje stroje a zařízení pro čistírny vody, které zvládnou hrubé předčištění, zpracování kalů, hrazení kanálů, měření průtoku atd.
Dalším zaměřením, kterému se Strojírny Olšovec věnují aktivně již přes 7 let, je návrh strojního zařízení k využití biologických odpadů. Jde o možný zdroj energie bez zatěžování životního prostředí. V průběhu 7 let postavili několik prototypů zařízení k sestavení celé linky na zpracování bioodpadů, které představují mimo jiné stabilizátor biomasy, míchací, podávací, řezací a homogenizační zařízení. V této oblasti spolupracuje firma s vysokou školou Báňskou v Ostravě a vysokou školou zemědělskou v Brně. Jedním z výstupů této spolupráce byla výroba laboratorního bioplynového reaktoru který byl využit v laboratořích školy a který byl financován za účasti ČEZu v rámci programu "zelená energie".


Navštivte nás na MSV v Brně na volné ploše před pavilonem G1, kde vám rádi podáme bližší informace.

STROJÍRNY OLŠOVEC s.r.o., Olšovec 77, 753 01 Hranice, tel.: 581 694 511, info@strojírny.com, www.strojirny.com 
 

 
Publikováno: 12. 11. 2013 | Počet zobrazení: 3172 článek mě zaujal 614
Zaujal Vás tento článek?
Ano