IBM Rosler murr Schunk

Balluff - svět snímačů

Komplexní odborná znalost systémů - dlouholeté zkušenosti a špičková úroveň technických znalostí

 

Robustní konstrukce, LED technologie a nejnovější verze Fresnelových čoček jsou kombinovány v těchto snímačích řady BOS 18M a tvoří inovovaný velmi výkonný optoelektronický snímač. V praxi to znamená spolehlivě potlačené pozadí pro vylepšenou opakovatelnost a precizní spínací odezvu i při větší spínací vzdálenosti. Balluff nabízí tyto snímače v provedeních jako difusní snímač, difusní snímač s potlačeným pozadím, reflexní optickou závoru a jednocestnou optickou závoru. Snímače jsou vybaveny červeným nebo infračerveným světlem a pro aplikace vyžadující detailnější zaměření je určena verze s laserem. Snadné nastavení snímače je zajištěno pomocí robustního více otáčkového potenciometru. Jasné indikační LED diody s výbornou viditelností poskytují rychlou vizuální kontrolu a usnadňují nastavení.
Snímače tlaku BSP, jsou navrženy pro měření tlaku plynů a kapalin. Tyto snímače se vyznačují svojí kompaktností a umožňují flexibilní montáž díky samostatně otočnému spojovacímu pouzdru a otočnému displeji. Spolehlivý provoz i za nepříznivých podmínek (např. tlakové špičky) zajišťuje keramický měřicí člen, který zaručuje dlouhodobou stabilitu a životnost snímače. Snímačem je možné měřit tlaky v rozsahu od -1 až do 600 barů při teplotě měřeného média od -40 °C až do +125 °C a to při teplotách okolí od -40 °C až do +85 °C. Celému snímači dominuje jasný 4-místný alfanumericý displej, který přehledně zobrazuje navigační menu. Obsluha a nastavení parametrů snímače jsou rychlé a snadné pomocí dvou tlačítek s VDMA standardy. Balluff nabízí tyto snímače v provedení Standard nebo High-End.
BIP indukční polohovací systém. Jedná se o přesný měřicí systém pro snímání a měření polohy kovových objektů. Snímaný kovový objekt musí mít minimální tloušťku 8 mm a může být vzdálen od snímače v rozsahu 1 až 3 mm. Snímače nabízejí rozlišení dokonce až 14 μm. Balluff nabízí indukční polohovací systémy v různých délkách a provedeních. Výstupní signál je buď napěťový nebo proudový v rozsahu (0...10 V) respektive (4...20 mA). Snímač je chráněn proti vnějším vlivům pouzdrem s vysokou mechanickou, teplotní a chemickou odolností. Krytí snímače je IP 67.
Balluff rozšířil svoje řady RFID systémů o prvek nové generace, který nabízí ještě vyšší efektivitu. Variabilní systém pro výměnu dat v malém prostoru. Je možná integrace až čtyř čtecích/zapisovacích hlav na jednu vyhodnocovací jednotku. Průmyslové RFID BIS V od společnosti Balluff nyní umožňuje rychlou, efektivní, spolehlivou a samozřejmě bezkontaktní datovou komunikaci. Pouze BIS V kombinuje možnost připojení RFID zařízení a snímačů. BIS V má spolu s čtyřmi RFID kanály integrován IO-Link master v nejnovější verzi 1.1. Čtyři RFID kanály pracují zcela na sobě nezávisle. Potřeba menšího množství vyhodnocovacích jednotek podstatně šetří náklady. Prostřednictvím IO-Link masteru můžete přímo připojit další snímače a/nebo akční prvky, se kterými můžete vytvářet jednoduché síťové struktury. Vysoký výkon BIS V nabízí maximální výhody.
Displej a stavové LED diody podporují jednoduché použití. Prostřednictvím USB můžete snadno připojit servisní rozhraní a standardní hardware, jako je PC. Všechna připojení jsou snadno přístupná a nevyžadují žádné instalace. Typická aplikace pro kombinaci RFID vyhodnocovacích jednotek a snímačů zahrnují identifikační úlohy pro sledování toku materiálu ve výrobních systémech, pro dopravníkové systémy ve strojírenství, na montážních linkách a elektrických závěsných dopravních systémech nebo v celé oblasti logistiky.

 

True Color Sensor BFS 33M v porovnání s klasickými RGB snímači patří do úplně jiné třídy. Díky vysokému rozlišení, umožňuje nejen snímání barev, ale nabízí i spolehlivé rozlišení mezi barevnými odstíny. True Color Sensor dokáže například bez problémů určit sebemenší barevné odchylky u dílů vyráběných na vstřikovacích lisech. Dále snímač umožňuje rozlišit, zda kov do výroby vstupuje lesklý nebo matný. V aplikacích, kde je potřeba kontrolovat kvalitu tisku, spolehlivě a ihned detekuje vybledlé barvy nebo výtisk, který již nesplňuje požadovanou kvalitu. Snímač svými schopnostmi otevírá nové možnosti při kontrole jakosti. Snímač má tři digitální výstupy a pro vyhodnocování využívá sériového rozhraní. Hodnoty Lab barevného prostoru jsou pak přenášeny přímo přes toto rozhraní. Další informace a bohatou nabídku příslušenství najdete na našich webových stránkách www.balluff.cz.
 

 
Publikováno: 11. 11. 2013 | Počet zobrazení: 2250 článek mě zaujal 562
Zaujal Vás tento článek?
Ano