murr Schunk

Všestranný ALMEMO 710

Univerzální měřicí přístroj a datalogger s dotykovým displejem nové generace V7 pro mobilní i stacionární použití 10 měřicích vstupů pro všechny analogové i digitální D6 a D7 ALMEMO snímače.

 

Optimální zobrazení a komfortní obsluha
Měřené hodnoty a funkce jsou zobrazeny na velkém dotykovém 5,7“ grafickém displeji s jasným osvětlením. Obsluha přístroje pomocí jednoduchého, jasně strukturovaného menu s asistentem a pomocnými okny. Měřené, extrémní, průměrné a limitní hodnoty jsou přehledně zobrazeny v přehledu, ve sloupcových a liniových grafech (max. 4 křivky).
Každý uživatel si může nakonfigurovat vlastní uživatelské menu pro zobrazení parametrů, důležitých pro vlastní měření.

Přístroj pro každé použití
Provedení je kompaktní s gumovou protinárazovou ochranou. Je univerzálně použitelný, jako mobilní, stolní se stojánkem nebo stacionární v nástěnném provedení. Vestavěná výkonná lithiová baterie zaručuje dlouhý provoz.

Datalogger pro záznam hodnot
Měřené hodnoty jsou ukládány do 8 MB flash paměti, kterou lze nastavit jako kruhovou. Pro větší objemy dat slouží externí paměť s SD-kartou. Při dlouhodobém provozu využijete energii šetřící sleep režim.

Měřicí vstupy pro 10 ALMEMO snímačů
Ke vstupům dataloggeru je možno připojit 10 snímačů libovolných veličin. Snímače s analogovým výstupem jsou měřeny rychlým AD-převodníkem s vysokým rozlišením, digitální čidla D6 a nová D7 přenášejí měřené hodnoty digitálně.
Přístroj podporuje všechny ALMEMO-konektory a funkce čidel, digitální snímače lze konfigurovat dotykovým displejem.

Nové digitální ALMEMO D7-snímače
Digitální D7-snímače rozšíří dosavadní ALMEMO systém o mnoho nových funkcí. Pracují s plně digitálním rozhraním pro připojení k ALMEMO 710 a poskytují rychlý sériový přenos dat.
Měřicí rozsahy ALMEMO D7-konektorů jsou nezávislé na měřicím přístroji a mohou být libovolně rozšířeny. Měřené hodnoty jsou zobrazeny až 8místně (závislé na rozsahu), fyzikální jednotka až 6místně. Pro označení čidla (komentář) je k dispozici 20 znaků.
Všechny připojené D7-snímače jsou vybaveny vlastním procesorem a pracují paralelně s frekvencí specifickou pro dané čidlo. Tím dosahují vysokou rychlost měření, která je nutná při dynamických měřeních. Individuálně lze nastavit časy odečtu hodnot rychlých a pomalých čidel.
V ALMEMO D7-konektoru lze naprogramovat až 10 kanálů pro měřené a funkční hodnoty. To umožňuje použití převážně vícenásobných čidel (např. meteo) a připojení kompletních cizích přístrojů (např. chemických a energetických analyzátorů).

Další vybavení
3 ALMEMO výstupní zásuvky jsou určeny pro současné připojení PC, výstupních reléových a analogových modulů, externí paměti a propojení přístrojů do sítě. Přístroj má vestavěný snímač atmosferického tlaku pro kompenzaci při měření proudění nebo vlhkosti. Opce KL dovoluje vícebodovou kalibraci analogových čidel.
 

 
Publikováno: 23. 10. 2013 | Počet zobrazení: 1789 článek mě zaujal 371
Zaujal Vás tento článek?
Ano