murr Schunk

Novinky firmy Haas na EMO Hannover

Návštěvníci veletrhu EMO budou moci na stánku Haas zhlédnout ukázky obrábění na 16 nejnovějších modelech CNC obráběcích strojů Haas. Nebudou chybět vysokorychlostní obráběcí centra, výkonné stroje s kuželem ISO 50 pro těžké obrábění, vysoce produktivní soustružnická centra s poháněnými nástroji a dvěma vřeteny nebo stroje s malým půdorysem pro vrtání a řezání závitů.

 

„Společnost Haas Automation vždy prosperovala, když na trhu panovaly obtížné podmínky,“ říká Alain Reynvoet, výkonný ředitel Haas Europe. Rok 2013 se zdá být dalším důkazem jeho tvrzení, neboť za první čtvrtletí došlo k 24% růstu prodejů ve srovnání s rokem 2012, za což společnost z velké části vděčí nedávno představeným produktům.

Univerzální obráběcí centrum Haas UMC-750
Flexibilní obrábění v pěti osách je účinný způsob, jak zkrátit dobu nastavení a zvýšit přesnost u vícestranných a složitých obrobků. Centrum UMC nabízí pojezdy 762 x 508 x 508 mm a integrovaný dvouosý sklopný stůl. Stroj je dodáván s nízkoteplotním, přímo poháněným „in-line“ vřetenem s kuželem ISO 40 a ve standardní výbavě má postranní zásobník nástrojů 40 + 1. Sklopný stůl umožňuje umístění obrobků do téměř každého úhlu pro 5stranné (3 + 2) obrábění nebo simultánní pohyb v 5 osách pro konturování a složité obrábění.

CNC soustružnické centrum Haas DS-30SSY
Soustružnická centra řady DS-30 s osou Y kombinují soustružení pomocí dvou vřeten s osou Y, osou C a poháněnými nástroji, díky čemuž představují výkonné řešení pro komplexní obrábění. Protilehlá vřetena podporují plně synchronizované soustružení a umožňují odebírání obrobků za chodu, což zkracuje doby cyklů. Stroje nabízejí pojezd osy Y 102 mm pro excentrické obrábění, vrtání a závitování a jsou standardně vybaveny poháněnými nástroji s vysokým krouticím momentem a servopohonem osy C pro všestranné operace ve 4 osách.

Soustružnické centrum Haas ST-10Y
Soustružnické centrum Haas ST-10Y bylo od základu navrženo tak, aby bylo extrémně pevné, mimořádně přesné a velmi teplotně stálé. Všechny podstavce byly optimalizovány pomocí analýzy konečných prvků (FEA), aby měly co nejpevnější konstrukci a zároveň lepší průtok třísek i chladicí kapaliny, jednodušší údržbu a servis. Hlava vřetena se vyznačuje kompaktním symetrickým designem pro teplotní stabilitu i pevnost a 45stupňová konstrukce upínacího klínu výrazně zvyšuje prostor pro upínání nástrojů a zlepšuje proudění třísek. /hs/
 

 
Publikováno: 23. 10. 2013 | Počet zobrazení: 1638 článek mě zaujal 365
Zaujal Vás tento článek?
Ano