murr Schunk

Rozšíření oblasti výkonu svařovacího postupu CMT

Společnost Fronius zdokonalila svůj osvědčený svařovací proces CMT (Cold Metal Transfer). Nový algoritmus nyní umožňuje použití tohoto zdokonaleného procesu také v oblastech, které byly dosud zcela nebo částečně vyhrazené přechodovému nebo impulznímu oblouku. Nové charakteristiky přitom zajistí snadnou obsluhu a optimální výsledky svařování. Již dodané systémy je možné dovybavit bez dalších nákladů.

 

Pomocí nového algoritmu se vývojářům společnosti Fronius podařilo zvýšit frekvenci dopředného a zpětného pohybu drátové elektrody, který je charakteristický pro proces CMT, až na 130 Hz. Odborníci na svařování také přepracovali profil proudu jednotlivých charakteristik. Díky tomu je možné zvýšit výkonnostní limit procesu CMT v závislosti na přídavném materiálu a průměru drátu až o 40 %.
Mezi novinky patří charakteristika „Universal“, která byla koncipována pro všechna standardní použití a vyznačuje se dobrou přemostitelností spár. Pro použití, při kterých je v popředí zájmu závar, resp. rychlost svařování, vyvinula společnost Fronius charakteristiku „Dynamic“. Speciálně pro svařování kořenových svarů je vhodná nová charakteristika „Root“, která je tak předurčena např. pro konstrukci dálkových potrubí. Díky nově definovanému výkonu mají uživatelé metody CMT k dispozici celou řadu charakteristik pro různé přídavné materiály a oblasti použití.
Vyšší odtavný výkon a koncentrace energie ve fázi oblouku u nových charakteristik CMT přispívají k hlubšímu závaru a umožňují dosahovat vyšších rychlostí svařování při obvyklé stabilitě procesu CMT. Díky vyšší rychlosti svařování klesá traťová energie na hodnotu, která je výrazně pod úrovní přechodového, resp. impulzního oblouku. Tak je možné bez problémů svařovat například koutové svary u silnějších plechů.
Mnoho podniků z automobilového průmyslu, strojírenství a celé řady dalších oblastí již dnes profituje z výhod procesu CMT v rámci kusové i sériové výroby. Aktuální i budoucí zdokonalování svařovacího postupu CMT povede k dalšímu rozšiřování.

 

www.fronius.cz
 

 
Publikováno: 22. 10. 2013 | Počet zobrazení: 1659 článek mě zaujal 357
Zaujal Vás tento článek?
Ano