murr Schunk

Řízení flotily vysokozdvižných vozíků vlastním systémem Jungheinrich

S Jungheinrich ISM Online systémem lze efektivně řídit celé flotily vysokozdvižných vozíků na různých stanovištích a v různých zemích zároveň. Výrazně se přitom zvyšuje transparentnost a bezpečnost ve skladu.

 

Na mezinárodním veletrhu pro distribuci, tok materiálu a informací LogiMAT 2013 prezentoval Jungheinrich svůj systém ISM Online pro řízení flotily vysokozdvižných vozíků. Informační systém pro řízení flotily vysokozdvižných vozíků je schopen spravovat, analyzovat a optimalizovat flotily vozíků nezávisle na velikosti a rozmanitosti flotily. Poprvé světové veřejnosti představila společnost Jungheinrich tuto inovaci v základní verzi s řadou funkcí na veletrhu intralogistiky CeMAT 2011.
„Vyvinutý systém ISM Online představuje zcela inovativní řešení pro řízení flotily vysokozdvižných vozíků. Zákazníci, kteří tento systém využívají, jsou schopni monitorovat a řídit svoje flotily na několika stanovištích v různých zemích současně a zvyšovat tak bezpečnost ve skladech“, vysvětluje André Friedrich, vedoucí servisního oddělení ve společnosti Jungheinrich. Přístup k požadovaným údajům probíhá přes Jungheinrich-Management-Portal v zabezpečené oblasti na internetu. Tak je možné získávat informace prakticky v kterémkoli místě na světě. ISM Online obsahuje obchodní informace i údaje o používání a kolizní data všech vozíků flotily. „Díky velké transparentnosti a přehlednosti všech relevantních dat jsou uživatelé systému ISM Online schopni podstatně snížit provozní náklady flotily“, pokračuje André Friedrich.
Libovolná kombinace modulů
Systém ISM Online sestává z různých individuálně kombinovatelných modulů, přizpůsobených nejrůznějším potřebám uživatelů. Modul Basis nabízí svým uživatelům přehled o vozíkách, smlouvách a vybavení vozíků na různých stanovištích. Vedle počtu a stáří vozíků používaných na jednotlivých stanovištích zobrazí tento modul jediným stisknutím tlačítka celkové náklady flotily.
Díky kontrole přístupu, správě řidiče a evidenci nárazů v modulu Bezpečnost je nejen možné paušálně dokumentovat škody, ale také je přímo adresovat. André Friedrich k tomu dodává: „Zkušenosti z praxe ukazují, že používáním modulu Bezpečnost jsou řidiči v zacházení s vozíkem citlivější.“ Kromě výrazného zvýšení bezpečnosti ve skladu se tím dosahuje rapidního snížení nákladů, způsobených neodbornou manipulací s vozíky.
„Systém ISM Online pro řízení flotily vozíků podléhá neustálému zdokonalování - zcela podle potřeb našich zákazníků“, říká André Friedrich. Nejaktuálnější inovací je modul Provozní náklady. Pomocí tohoto modulu lze sestavit podrobný přehled nákladů. Vedle informací o fakturách, provozních hodinách a servisních zprávách obdrží uživatel také diferencovaný přehled a analýzu celkových nákladů pro každý vozík.
V letošním roce je plánována implementace dalších modulů. Podle slov André Friedricha „je o systém ISM Online a jeho moduly velký zájem - a to jak v Německu, tak i v zahraničí. K dnešnímu dni jsme realizovali nesčetné množství intralogistických projektů pro zákazníky, např. z oblasti automobilového průmyslu nebo u různých výrobců potravin a nápojů.“
Uživatelsky příjemné webové prostředí
ISM Online je systém s intuitivním ovládáním a orientací na web. Jednoduché, přehledné grafy a tabulky usnadňují práci s tímto systémem. Systém je koncipován nejen pro flotily Jungheinrich vozíků, ale i pro flotily, které zahrnují i vozíky jiných výrobců. Bez většího úsilí tak uživatel získá detailní přehled o svých nákladech i analýzách použití vozíků. „Může tak okamžitě zjistit, kde má potenciál pro další úspory, a náklady podle toho efektivně snížit“, uzavírá André Friedrich.
Společnost Jungheinrich patří v celosvětovém měřítku k předním výrobcům vysokozdvižných a nízkozdvižných vozíků, skladové techniky, logistických systémů a služeb pro kompletní vnitropodnikovou logistiku. Jako výrobní společnost a zároveň poskytovatel služeb v oblasti vnitropodnikové logistiky nabízí svým zákazníkům rozsáhlý výrobní program vozíků, regálových systémů, souvisejících služeb a poradenství. 
www.jungheinrich.cz

 

 
Publikováno: 22. 10. 2013 | Počet zobrazení: 1601 článek mě zaujal 372
Zaujal Vás tento článek?
Ano